Svadobné šaty: Victorio & Lucchino 2012

Počas Barcelona Bridal Week predviedla španielska dvojica návrhárov Victorio & Lucchino svoju novú kolekciu svadobných šiat, ktorá nesie názov Esencia. Poďte s nami objaviť tajnú esenciu ich výtvorov a pozrite si najnovšiu kolekciu, ktorá nemyslí len na nevesty, ale aj na ženíchov.
Návrhári Victorio a Lucchino
victoriolucchino_titulka

Ako tvrdia samotní návrhári, hovoriť o podstate, teda esencii, je ako hovoriť o svojich najintímnejších pocitoch. Dvojica považuje za esenciu svojej tvorby najmä ženy, ktoré si túžia na svadbu obliecť ich modely, a tak prostredníctvom novej kolekcie vzdávajú hold ženskosti, jemnosti a uvoľnenosti. V porovnaní s minuloročnou kolekciou, ktorá niesla názov Poem, teda báseň, a jej súčasťou boli extravagantné vlasové kreácie vytvorené zo stránok kníh, je nová kolekcia viac tradičná, najmä čo sa týka strihov, no napriek tomu dvojica od zvláštnych vlasových ozdôb neupustila.
victoriolucchino_001

Victorio & Lucchino sa na každom modeli doslova vyžili v kombinovaní strihov a materiálov. Použili organzu, šifón, krep, brokát, ale aj čipky a práve vďaka tomu sa z jednotlivých kúskov stali prepracované umelecké diela, ktoré však nestratili svoju jemnosť a ľahkosť.

 

victoriolucchino_002

                                                                        

victoriolucchino_004

  victoriolucchino_006

                                                                 

victoriolucchino_007

 

victoriolucchino_008

 

victoriolucchino_009

 

victoriolucchino_010

victoriolucchino_013

victoriolucchino_015

 

Pri niektorých modeloch si môžete všimnúť, že dizajnéri kládli dôraz najmä na sukňu a to predovšetkým jej spodnú časť. Šaty strihu morskej panny sú tak ozdobené bohato nariasenými volánikmi, ktoré vytvárajú ilúziu morských vĺn. Vďaka dlhému jemnučkému závoju s čipkovaným okrajom, ktorý sa akoby vznášal okolo nevesty, pôsobia šaty skutočne očarujúco.           

                                

victoriolucchino_016

 

victoriolucchino_017

 

Nepochybne zaujímavé sú aj šaty netradičnejšieho strihu s ozdobou z pierok na krku a na boku. Plecia zahalené čipkou, voľnejší padavý strih sukne a tričkový strih vrchnej časti dodávajú šatám starodávny punc.  

                                                                    

victoriolucchino_018

 

victoriolucchino_019

 

victoriolucchino_020

 

victoriolucchino_021

 

victoriolucchino_022

 

victoriolucchino_023

 

victoriolucchino_024

 

victoriolucchino_025

 

victoriolucchino_026

 

victoriolucchino_029

 

victoriolucchino_031

                                                                  victoriolucchino_032

                                                                       victoriolucchino_033

 

Kolekcia s názvom Esencia je plná rozličných strihov. Nájdeme tu romantické šaty  morskej panny, sukne v tvare A, rovné strihy sukní, dlhé španielske závoje olemované čipkou, riasenie,  šaty s dlhými vlečkami či extravagantnými aplikáciami, modely s dlhým i krátkym rukávom či bez ramienok, ale i balónové bohato vyzerajúce šaty. Niet pochýb o tom, že si tu každá nevesta nájde to svoje.

 

Foto: Barcelona Bridal Week

 

Petra  | 12.8.2011, 10:00