Svadobné šaty: Francis Montesinos 2012

Španielsky návrhár Francis Montesinos predviedol na Barcelona Bridal Week síce len deväť modelov svadobných šiat, no o to viac dbal na ich rozmanitosť, a tak v jeho kolekcii na rok 2012 nájdeme modely rozličných strihov i materiálov, avšak čo sa týka farebnosti, kolekcii jednoznačne kraľuje snehobiela klasika.
montesinos_titulka

Francis Montesinos podobne ako minulý rok stavil na čistotu a jemnosť, pričom dal vyniknúť luxusným materiálom a elegantným ozdobám. Na dvoch modeloch použil namiesto klasického závoja dlhú halenku s kapucňou, no španielskym závojom ostal verný aj naďalej.

 

montesinos_001

 

  

montesinos_008

                                                                            

 

montesinos_007

 

Dizajnér pochádzajúci z Valencie na niektoré modely aplikoval šperkové detaily, z ktorých vytvoril prepracované opasky. Šaty posiate malými vyšívanými bodkami a s jemným závojom dlhým až po zem sú doplnené nenápadným riasením a pri dolnom leme sukne ozdobené čipkou, pričom ich pod prsiami skrášľuje spomínaný opasok.

 

 montesinos_006

 

Rovnako ako v minuloročnej kolekcii, aj v tej najnovšej sa objavilo zopár šiat strihu morskej panny. Tento model vyniká bohato riasenými volánikmi, ktoré vytvárajú dokonalú harmóniu kontrastov s veľmi jednoduchým vrchným dielom s výstrihom v tvare V.

 

montesinos_003

 

 

montesinos_004

 

 

montesinos_00

 

 

montesinos_009

 

 

montesinos_002

 

Pútavým kúskom z dielne Francisa Montesina je model, pri ktorom dal vyniknúť čistým líniám. Lodičkový strih je ozvláštnený bielou kvetinovou ozdobou a čistotu tohto modelu ešte viac podčiarkuje dlhý závoj bez akýchkoľvek ozdôb.


 

Foto: Barcelona Bridal Week

Petra  | 16.9.2011, 15:00