Spoločenské šaty: Frans Baviera 2012

Na módnom evente Barcelona Bridal Week návrhári predviedli nielen kolekcie svadobných šiat, ale aj spoločenské šaty či elegantné kostýmy. Jedným z návrhárov, ktorý tu predstavil modely spoločenských šiat na sezónu jar/leto 2012 je aj Španiel Frans Baviera.
titulka_baviera

Frans Baviera vo svojej kolekcii haute couture priniesol pestré prírodné farby – modrú, koralovú, pieskovú či marhuľovú a použil rôzne materiály ako šifón, organzu alebo hodváb, čím vytvoril kvalitné luxusné modely, ktorým asi ťažko odoláte.

fransbaviera_005

 

                                                                                          ...  

 

fransbaviera_009

 

Krátke šaty nad kolená pritiahnu vašu pozornosť predovšetkým vďaka krištáľom od Swarovského, ktoré boli na model našité ručne. Zatiaľ čo top je zdobený kvetinovým vzorom, sukňa upúta aplikáciou pripomínajúcou rybie šupiny.

fransbaviera_014

 

                                                                               ...

 

fransbaviera_011

 

                                                                               ...

 

fransbaviera_015

 

Zvláštnym kúskom sú biele šaty venované Lady Gaga, ktoré sú ozdobené recyklovanými APPLE myškami od fanúšikov blogu webovej stránky www. moda-barcelona.com.

 

fransbaviera_004


                                                                                 ...

 

fransbaviera_001

 

Vysokú eleganciu predstavujú čierne večerné šaty s úzkou dlhou sukňou ozdobenou množstvom čiernych krištáľov. Lesklý vrch zdobí mohutná čierna mašľa s kvetmi tvoriaca ramienko.

 

fransbaviera_013

 

Fialové šaty svojim strihom pripomínajú antickú jednoduchosť. Jemne nariasená látka na dekolte je od voľnej sukne s nenápadnými volánmi pri dolnom leme oddelená krásne vypracovanou čipkovanou aplikáciou, ktorá sa ťahá aj po strede dlhej sukne.


fransbaviera_006

 

Za povšimnutie stojí aj model koralovej farby, ktorý je ozvláštnený lodičkovým výstrihom s mašľou. Šaty nezdobí len mašľa, ale šmrnc im dodávajú aj priesvitné lesklé rukávy a zaujímavá úzka sukňa, ktorá pri členkoch počas chôdze tvorí nežné vlnky.

Frans Baviera minulý rok stavil na modrú námornícku módu, no tento rok pre zmenu predstavil pestré modely so zaujímavými detailmi a my sa už teraz môžeme tešiť na to, čo pre nás pripraví nabudúce.

 

Foto: Barcelona Bridal Week

Petra  | 9.9.2011, 10:00