Odette Kmeť Fedorová by nevesta.sk: Ako sa fotilo

Fotograf, vizážista, kaderník, modelka a vhodný priestor. To sú základné ingrediencie na vytvorenie fashion fotografií. A k tomu, samozrejme, dobrá nálada, kreatívna atmosféra a šaty! Tie hrali v našom prípade hlavnú rolu. A keďže módna návrhárka Odette Kmeť Fedorová mala jasnú predstavu, ako by mali fotografie výherných svadobných šiat vyzerať, fotenie sa konalo v jej rodnom meste - v Košiciach.
pripravy_fedorova_2_web

Fotoateliér v historickom centre Košíc bol inšpiratívny sám o sebe. Okrem všakovakých rekvizít - ako napríklad starého foťáku (odporúča sa mať jeden záložný fotoaparát, ale hádam ste si nemysleli, že sme s ním fotili :) nás uchvátili vysoké klenbové stropy. Ráno sa pri kávičke zišiel celý tím, do detailov sa rozobrala predstava fotenia a mohlo sa začať s prípravami.

 

pripravy_fedorova_4_web

 

Štíhlunkú modelku Dianku z Eskimo models si zobrala do rúk profesionálna vizážistka a nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay Sonička Kuchtová. Modelke vytvorila dokonalý make-up, ktorý na fotografiách krásne vynikol. Zvolila jemné pudrové líčenie, pričom najviac pozornosti venovala zvýrazneniu očí a vytvoreniu bezchybného filmu na pleti.  

 

pripravy_fedorova_6_web

 

Veru, šaty a zjav modelky v niečom náramne pripomínali Marilyn Monroe, ktorej fotografie dotvárali štýlové zariadenie ateliéru.

 

pripravy_fedorova_1_web

 

O účesy sa postarala kaderníčka Silvia Studničková zo Salónu Igor Sedlák. K svadobnej verzii šiat zvolila kučery vypnuté na ľavej strane, aby vynikli kvietky vpravo na golieri. Pri večernej verzii vyčesala vlasy do zaujímavého hladkého drdolu. Do popredia vystúpili ramená, krk a kvietkové aplikácie na šatách.   

 

pripravy_fedorova_3_web

 

Posledné detaily na vizáži si doladila samotná návrhárka :)  

 

pripravy_fedorova_5_web

 

Počas príprav modelky si fotograf Peter Uhrín nastavil svetlá, ponaťahoval v ateliéri šnúry, na ktoré sa zavesilo niekoľko metrov priehľadnej látky. Modelka tak pôsobila nežne a jemne ako nevesta v zajatí snov :)

 

A tu už Peter vysvetľuje modelke svoju predstavu o póze.

 

pripravy_fedorova_7_web

 

Ste zvedavé na výsledné fotografie? Fotoeditoriál si v celej kráse môžete pozrieť v on-line časopise NEVESTA: tu.

 

A ak ste sa ešte nezapojili do exkluzívnej súťaže o tieto svadobné šaty

- urobte tak rýchlo!!!

 

Teraz a tu!

 

Už máte na to len posledné tri dni!

 

 

casopis_nevesta_61

 

casopis_nevesta_65

 

 

Foto: nevesta.sk

 

Kampaň Odette Kmeť Fedorová by nevesta.sk:
 
Foto: Peter Uhrin - OneClick Studio
Šaty a styling: Odette Kmeť Fedorová
Vizáž: Soňa Kuchtová - Mary Kay
Vlasy: Silvia Studničková - Salón Igor Sedlák
Modelka: Diana - Eskimo Models

Chriss | 10.12.2011, 17:00