Veľký svadobný plánovač: 3 mesiace do svadby

Náš svadobný plánovač pomaly ale isto smeruje do slávnostného finále svadobného dňa. Do svadby ostáva už iba 12 týždňov. To je veľmi krátka doba, no s našou pomocou, radami a trikmi, ako všetko perfektne zvládnuť, bude váš deň naozaj mimoriadny. Tentokrát vám pripomenieme niekoľko dôležitých činností, ktoré treba do svadby absolvovať (jedna je skutočne veľmi príjemná) a taktiež spolu doladíme niektoré "načaté" záležitosti. Hor sa do práce!
titulka
Ak ste boli doteraz zvyknutí, že náš svadobný plánovač mal desaťbodový organizačný poriadok, ten aktuálny má jeden navyše. Je čas vybrať obrúčky, popolnočné šaty, ale aj zvodnú spodnú bielizeň, ktorá k svadobnému dňu (alebo skôr noci) neodmysliteľne patrí. A nakoniec príde znova ten príjemný a zaslúžený „refresh time“. My sa totiž riadime múdrou myšlienkou starovekého gréckeho filozofa Ploutarchosa: „Oddych je korením práce.“ 1. Kúpte a dajte si vygravírovať snubné prstene

Teraz je ten správny čas zaobstarať obrúčky. Bez nich si svadobný obrad ani nevieme predstaviť. Majú krásny symbolický zmysel, keďže tvar kruhu naznačuje nekonečnosť lásky, ktorú si v deň svadby sľúbite. Výber svadobných obrúčok je výsadou nevesty aj ženícha. Mali by ste si teda ujednotiť predstavu a štýl obrúčok. V súčastnosti si viete vybrať z nepreberného množstva rôznych štýlov, zdobení, gravírovaní - jednoducho si viete navrhnúť obrúčku podľa vašich predstáv. Dajte si pri jej výbere naozaj záležať, pretože vás bude zdobiť a sprevádzať celý život.K téme by vás mohlo zaujímať:
Obrúčky - Snubné prstene (Katalóg firiem)
Šperky a klenoty (Články)


obrucky


2. Nezabudnite na svadobnú manikúru, milé nevesty!

Nejedno oko sa totiž pohľadom pristaví na vašich rukách, aby si obzrelo zásnubný prsteň a obrúčku. Preto si už teraz zarezervujte termín u nechtárky, aby sa nestalo, že si na vás nenájde čas. Čo sa týka vzhľadu svadobnej manikúry, inšpirujte sa určite našimi tipmi v článkoch. Či už stavíte na osvedčenú a jemnú klasiku v podobe francúzskej manikúry, alebo doprajete nechtom trochu farby či ozdôb – je to na vás. Svojím potrebám a vkusu prispôsobte aj dĺžku a tvar nechtov. Hlavne, aby ste sa cítili pohodlne. 


K téme by vás mohlo zaujímať:
Účes, nechty, vizáž (Katalóg firiem)
Svadobná manikúra pre jarné nevesty 2017! PS: Kvety nesmú chýbať...
17 skvelých tipov na neobyčajnú svadobnú manikúru


nechty
Rozprávkovú svadbu krásnej Miss Petry Denkovej si môžete pozrieť tu.


3. Aby ste boli krásna aj po polnoci…

…treba sa poobzerať po popolnočných šatách. Záleží od vášho vkusu, či sa rozhodnete pre dlhé alebo krátke šaty, prípadne zvolíte kombináciu topu a sukne, čo je v súčasnosti veľmi obľúbené. Do popredia sa vysúva praktický charakter tejto voľby, keďže sukňu a top môžete po svadbe nosiť zvlášť k rôznym ďalším kúskom oblečenia. Okrem predajní môžete tiež zvážiť služby krajčírky alebo požičovne spoločenských šiat. Čo sa týka farby, snažte sa nájsť odtieň, ktorý vám je blízky alebo farebne ladí s výzdobou či šatami družiček. Nech s odbitím polnoci nestratíte ani štipku šarmu a krásy nevesty :) A ešte raz vám pripomíname, aby ste nezabudli na všetky doplnky. Medzi tie nevyhnutné patria svadobné topánky, závoj a kabelka. Ďalej sa môžete rozhodnúť pre svadobné rukavičky, rôzne doplnky do vlasov, šperky a bolerko alebo kožuštek.


K téme by vás mohlo zaujímať:
Spoločenské šaty (Katalóg firiem)
Svadobné rukavičky - doplnok pre dámy
Ktorá svadobná kabelka je pre vás tá pravá?
Ideálna ozdoba svadobného účesu? Tiary, hrebienky, čelenky & Co.
Pronovias pre družičky: Na okamih kráľovnou!
Bolerká, svetre a kožúšky ako stvorené pre zimné nevesty!


popolnocnesaty_simonaerik_panamera
Veselú svadbu Simonky a Erika, ktorú nafotili manželia Žitňanskí si môžete prezrieť tu.


4. Zvodná bielizeň nesmie chýbať!

A k nej neodmysliteľne patrí aj podväzok. Práve tieto doplnky nevesty budú najkrajším darčekom pre ženícha. Svadobná bielizeň by mala byť krásna a pohodlná zároveň. Mohli by sme skalopevne tvrdiť, že skôr krajšia ako pohodlná, ale opak je pravdou. Prečo? Lebo v nej strávite celý deň a mali by ste sa cítiť komfortne. I keď sa vraví, že pre krásu sa musí trpieť… Do akej miery, to si musíte zvážiť samy ;)


K téme by vás mohlo zaujímať:
Bielizeň a doplnky (Katalóg firiem)
Svadobný podväzok: Tajomný a sexi doplnok pre šťastie
Svadobná spodná bielizeň: Nech deň i noc stoja za to!
Čo očakávate od svadobnej noci?


bielizen


5. Bodka za ženíchovou vizážou.

Ak ste pri kúpe obleku nekúpili aj ostatné doplnky, je načase. Klasický ženích potrebuje: topánky, košeľu, manžetové gombíky, kravatu alebo motýlika. Môže si tiež obliecť svadobnú vestu a netreba zabudnúť ani na svadobné pierko. Ak sa však chce ženích trošku odkloniť od zaužívanej klasiky, môže zvoliť niekoľko veselých doplnkov, ktoré jeho vizáž osviežia (viď. ponožky s potlačou, ktoré mal oblečené ženích Roman a jeho družbovia). Fantázii sa medze nekladú, preto jej upustite uzdy a vymyslite niečo bláznivé.


K tejto téme by vás mohlo zaujímať:
Svadobný oblek (Katalóg firiem)
Svadobná obuv a doplnky (Katalóg firiem)
Manžetové gombíky – krok k výnimočnosti
Páni, vykročte z davu!
Košeľa na mieru


doplnky_romanka_matej
Svadba v utorok? Prečo nie! Romanka a Matej si ju skvele užili a o zážitky z nej sa s nami podelili v článku.


6. Drobnosti pod kontrolou

Zase si spravte malú rekapituláciu všetkého, čo ste si už zarezervovali a objednali. Dotiahnite slabé miesta, najmä tie, ktoré sa týkajú výzdoby. Dohodnite sa s ľuďmi, ktorí vám zabezpečia kvety, výzdobu priestorov a prestieranie na tom, čo všetko vám dokážu obstarať, aby ste vedeli, čo ešte treba dokúpiť. Stále si robte záznamy o tom, čo už máte kúpené a vybavené a čo vám ešte chýba. Nenechávajte si drobné detaily a záležitosti na poslednú chvíľu. 


K téme by vás mohlo zaujímať:
Ako majú vyzerať dobroty na letnom svadobnom stole? Takto!
Jar ožije aj na vašom svadobnom stole!
Tipy na kreatívne osvetlenie na svadbe
Výzdoba svadobného stola: Trendy a inšpirácie


drobnosti_ivana_a_markus
Romantickú svadbu Ivany a Markusa nájdete tu. Určite neprehliadnite ani fotky z predsvadobného fotenia.


7. Program svadby na jednotku

A tým myslíme na jednej strane program svadobného dňa od skorého rána do neskorého večera, s čím súvisí povinnosť vytvoriť si podrobný časový harmonogram zvlášť pre nevestu a zvlášť pre ženícha, aby ste mali utriedené všetko, čo vás v deň svadby čaká. Takto sa vyhnete tomu, že by ste na niečo zabudli alebo niečo nestihli. Na druhej strane kontaktujte ľudí, ktorí sú zainteresovaní do programu na svadbe (pýtanie nevesty, čepčenie atď.), a konzultujte všetky podrobnosti. Zároveň si začnite hľadať kroj na čepčenie a všetky doplnky do kroja. A ďalší bod svadobného plánovača si môžete spokojne odškrtnúť :)


K téme by vás mohlo zaujímať:
Hudba, DJ, odčepčenie (Katalóg firiem)
Tradície (Články)


program2_mirka_juraj
Celý svadobný program aj so svadbou Mirky a Juraja si pozrite tu.


8. Zabezpečte všetky formality na svadobnú cestu

To znamená, že treba vybaviť pas, víza, poistenie a aj očkovania, ak je to nevyhnutné. Záleží od destinácie, do ktorej sa chystáte. Tieto záležitosti si isto nenechávajte na poslednú chvíľu, pretože ich vybavenie je trošku zdĺhavejšie. Zároveň sa už môžete pomaly motivovať na svadobnú cestu a kúpiť si napríklad cestovnú tašku alebo slnečné okuliare či klobúčik. Urobte si radosť!


K téme by vás mohlo zaujímať:
Kam na svadobnú cestu
TEST: Kam na svadobnú cestu?
10 výnimočných miest na svadobnú cestu
Svadobná cesta: Ostrov lásky


doklady

9. Máte cirkevný sobáš? Nezabudnite na predsvadobnú náuku!

Absolvovanie predsvadobnej náuky s kňazom, ktorý vás bude oddávať, je povinnosťou každého páru, ktorý sa rozhodol pre cirkevný sobáš. Prvá náuka býva zväčša práve 3 mesiace pred svadbou, preto si treba dohodnúť individuálny termín s kňazom. Čo sa týka počtu náuk, závisí to od samotného kňaza, väčšinou ich je 3 až 5, pričom tá posledná sa koná s manželským párom, ktorý vám odovzdá svoje skúsenosti z manželského života a starostlivosti o deti. 


K téme by vás mohlo zaujímať:

Zákon a cirkev (Články)nauka_lucia_peter_chriss
Svadbu Petra a Lucie fotila šikovná fotografka Chriss. Krásne fotografie si určite pozrite v článku tu.


10. Rezervujte hotel pre hostí

Ak máte svadbu mimo bydliska a chcete prenocovať blízko miesta konania svadby, určite si nezabudnite už teraz rezervovať izbu. A samozrejme, aj svojim blízkym. Zároveň je táto možnosť aktuálna aj pre tie páry, ktoré budú mať na svadbe zahraničných hostí alebo hostí, ktorí sú zďaleka a je nemysliteľné, aby po svadbe šli takú diaľku späť domov. Zistite počet hostí, ktorí budú potrebovať ubytovanie a zarezervujte im jeden hotel, aby neboli “rozlietaní” na rôznych miestach. Pre všetkých to takto bude oveľa pohodlnejšie. 


K téme by vás mohlo zaujímať:
Hotely, kaštiele, reštaurácie


hotel

11. Zájdite si s priateľkami na kávu

Doprajte si deň, keď si oddýchnete od všetkého svadobného zhonu. Môžete ísť na masáž, ku kozmetičke alebo s priateľkami na kávu. Zase raz si užijete malý “refresh time”. To isté platí aj pre ženícha. Treba sa odreagovať spôsobom, ktorý vám je blízky. Uvidíte, ako vám to dobre padne! :)


K téme by vás mohlo zaujímať:
Predsvadobný stres? Prekonajte ho...


kava

...a zase ste o krôčik bližšie k vášmu veľkému dňu. Tešíte sa? :)


Veľký svadobný plánovač, 1. časť:

10 až 12 mesiacov do svadby

Veľký svadobný plánovač, 2. časť: 

7 až 9 mesiacov do svadby

Veľký svadobný plánovač, 3. časť:

4 až 6 mesiacov do svadbyFoto:
Pixabay
reálne svadby na nevesta.sk
Katarína Mikulcová | 15.11.2017, 14:00