Miška & Rasťo: Nežná svadobná romantika v areáli kaštieľa Tomášov

Idylické miesto na svadbu a krásny pár – to je dokonalá kombinácia, z ktorej vzišli aj tieto nádherné fotografie. Rasťo je architekt, Miška študentka fyzioterapie. Obaja sú mladí, milujú prírodu, dobré jedlo, cestovanie a radi vyhľadávajú v akejkoľvek životnej situácii zážitok. Aj ch svadobný deň bol popretkávaný tými najkrajšími zážitkami a okamihmi, o ktoré sa podelili aj s našou redakciou nevesta.sk. Nás úplne dojali romantické zásnuby v poli... Ale už psst, oveľa viac sa dozviete v článku!
titulka

Zásnuby pod korunami stromov

„Naše zásnuby boli jedným z najkrajších dní v našich životoch,“ začína svoje rozprávanie nádherná nevesta Miška a pokračuje: „Keďže sme plánovali spoločnú budúcnosť, vedela som, že zásnuby raz prídu, ale v ten konkrétny deň ani čas som ich absolútne neočakávala. Boli dopredu perfektne premyslené. Konali sa blízko Semerova, v strede poľa pod obrovskou korunou stromov. Vďaka Rasťovým kamarátom bolo toto miesto úžasne vyzdobené, hrala krásna hudba a celé to bolo nesmierne romantické, len v prítomnosti nás dvoch.“ Už len pri tej predstave máme úsmev na perách... :)


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo

Svadobný deň Mišky & Rasťa


Svadobný fotograf a kamera: Inspired By Love
Dátum svadby: 14. 10. 2017
Miesto svadobného fotenia, obradu a oslavy: Art Hotel Kaštieľ, Tomášov
Svadobné šaty: Svadobný salón NICOLE
Svadobný oblek ženícha: BIZARRE Tailor - Oblek na mieru, Bratislava
Účes a mejkap nevesty: Eliška Pichoňská
Svadobné obrúčky: Sylvia Gutierrez
Kytica nevesty a kvetinová výzdoba: Ateliér Jarabina
Svadobná torta: Kolachella
Svadobné tlačoviny: Papierológia
Svadobná cesta: Benátky


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba s nádychom jesene

Manželia si vybrali jesenný dátum – 14. október. Spočiatku uvažovali nad septembrom, ale všetky soboty v tom mesiaci boli už vybookované. „Svadbu cez leto sme nechceli kvôli horúčavám. A november až apríl sa nám nepozdávali, znejú už dosť chladne. Čakať na máj sa nám už nechcelo, a tak nám z toho celého vyšiel 14. október a bolo to perfektné rozhodnutie,“ s potešením vysvetľujú Miška a Rasťo.


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo

Vizáž nevesty v rukách Elišky Pichoňskej

Nevesta Miška s ňou bola absolútne spokojná. Nič nemohlo byť lepšie, cítila sa perfektne a prirodzene. „Tešila som sa, že Eliška dokázala kvetinový venček spolu so závojom zakomponovať do môjho účesu takým famóznym spôsobom. A som veľmi rada, že to všetko Eliška zvládla tak bravúrne aj napriek tomu, že bola už v 9. mesiaci tehotenstva!“ teší sa Miška.


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo

Tie „pravé“

Sálon Nicole bol tretím salónom, ktorý Miška navštívila. Mala celkom konkrétnu predstavu o svojich svadobných šatách, pričom veľa šiat si pozerala aj na internete, takže mala vytipovaných len pár salónov, ktoré chcela osobne navštíviť. „V prvom salóne som našla šaty, ktoré takmer spĺňali moje požiadavky, ale keďže som o nich nebola 100%-ne presvedčená, cena sa mi zdala veľmi vysoká. V druhom salóne boli ceny veľmi priaznivé, ale šaty ma neohúrili,“ spomína nevesta, ktorá si nakoniec v salóne Nicole skúsila niekoľko krásnych šiat. Skúška podľa jej slov prebiehala príjemne, všetci boli milí. V pláne však bol ešte jeden salón...

„Nakoniec som sa rozhodla už ďalej nehľadať a zarezervovať si šaty v salóne Nicole. Musím povedať, že keď som si ich niekedy doma pozerala na fotkách, nebola som o nich úplne presvedčená, ale spoliehala som sa na to, že naživo boli krajšie. Ten pocit, keď som si povedala „wow, sú úžasné, toto sú ony“, som zažila až na skúške pred svadbou, keď som si povedala, že som si naozaj nemohla vybrať lepšie. Zo salóna mám aj úžasný závoj, ktorého sa nedokážem vzdať a visí mi doma na vešiaku ako malá spomienka na náš deň,“ pochvaľuje si svoj výber Miška. 


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo

Melódia na pohladenie duše

K svadobnému dňu patria aj pekné chvíľky, momenty, ktoré sa vryjú do srdca... Toto je ten Rasťov: „Keď sme počas príprav v apartmáne započuli zvonka od altánku opakujúcu sa melódiu, ktorá sprevádzala celú našu svadbu a návštevníkov, to bol pre nás top okamih. Je to pieseň Calore od skladateľa Ludovica Einaudiho a je pre nás výnimočná, bola aj súčasťou našich zásnub. V spojení s úžasným počasím a prostredím bol ten rozliehajúci sa zvuk naozaj zážitkom.“


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo


Bez strojených úsmevov a póz

Fotenie bolo perfektné, po celý čas sa sympatický pár cítil uvoľnene. Mnohokrát dokonca ani nevnímali, že ich niekto fotí: „Naša fotografka mala vymyslené rôzne aktivity a hry, ktorými nás dokázala rozosmiať či navodiť romantickú atmosféru so zamilovanými pohľadmi, takže fotky sú naozaj veľmi prirodzené a očarujúce. Všetky naše fotky sú z areálu kaštieľa. Fotili sme aj priamo vnútri v kaštieli aj na krásnych miestach v exteriéri. S Rasťom sme ani netušili, aké miesta sa tam nachádzajú, to všetko objavili naše skvelé fotografky."


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo

V ústrety životnej láske...

Pre nevestu Mišku bol najemotívnejším momentom príchod k altánku s jej tatinom. „Hrala nádherná hudba, svietilo slnko, všetci ľudia boli krásni a usmiati a na konci uličky ma čakal môj budúci manžel, to bol jediný moment, keď sa mi tisli slzy do očí,“ s dojatím si pripomína pekný okamih Miška.


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo

Romantika v znamení kvetov

Prioritou manželov bolo vytvoriť príjemnú a nezabudnuteľnú atmosféru nielen pre nich, ale aj pre všetkých prítomných. „Chceli sme sa cítiť uvoľnene, odmietali sme akýkoľvek stres, náš deň sme si chceli užiť naplno a taktiež sme sa snažili celú svadbu poňať nie veľmi štandardne a klasicky. Naša svadba sa niesla v jemných tónoch, v motívoch flóry a najmä v prirodzenosti, nie strojenosti.“


Svadba: Miška a Rasťo

Svadba: Miška a Rasťo


Ako si žijeme dnes...

„Život po svadbe je ešte lepší než bol pred svadbou a než sme očakávali. S Rasťom spolu trávime veľa času a užívame si každý nový deň,“ s úsmevom uzatvárajú svoje rozprávanie manželia.


Svadba: Miška a Rasťo

Miška a Rasťo, želáme vám veľa šťastia, lásky a radosti na spoločnej ceste životom!

Katarína Mikulcová  | 21.6.2018, 15:30