Živé kvety vo vlasoch sú stále IN!

Živé kvety a kvetinové korunky, čelenky či party zaznamenali v posledných rokov veľkú popularitu u neviest. Rozhodli sme sa vás preto inšpirovať a ukázať vám širokú škálu možností, ako nosiť živé kvety vo vlasoch vo svoj veľký deň. Či už sa rozhodnete pre rôznofarebné kombinácie kvetov, kvetinovú dekoráciu tón v tóne alebo iba jeden kvietok, ktorý zvýrazní celý účes, vedzte, že budete vyzerať naozaj úchvatne! Ako dve reálne nevesty, ktoré sme vám už predstavili...
titulka2

Aký typ kvetov si vybrať?

Pri výbere kvetov do svadobného účesu určite hľaďte na to, aké kvety a farby budú súčasťou vašej svadobnej kytice a kvetinových aranžmánoch na hostine či v kostole. Tón v tóne si vyberajte aj kvety do vlasov, aby celkový svadobný vzhľad pôsobil súdržne a jednoliato. Určite pouvažujte aj nad množstvom a hmotnosťou kvetov, ktoré chcete použiť, v závislosti od toho, aký účes si vyberiete. Dôležité totiž je, aby ste sa cítili vo váš veľký deň pohodlne.

Poraďte sa so svojou kvetinárkou a vlasovou štylistkou o diskutujte o rôznych možnostiach a kombináciách kvetov. Určite stojí za to vyskúšať si vlasovú ozdobu pred veľkým dňom, aby ste sa uistili, že bude po celý deň aj noc stabilne držať.

Aký štýl svadobných šiat sa hodí k živým kvetom?

Povedzme si úprimne – takmer každý. Pri rozhodovaní o akomkoľvek účese, či už s kvetmi, alebo bez kvetov, je dôležité zvážiť strih a vzhľad svadobných šiat. Ak chcete šaty so zložitými ornamentmi a rôznymi aplikáciami, ako sú štrasy, kamienky či 3D nášivky kvetov, skôr zvoľte jednoduchší účes bez aplikácie kvetov. Ak túžite po jednoduchých šatách s jemnou čipkou alebo jednoduchšími detailmi, živé kvety budú určite príjemným oživením a spestrením vašej vizáže. 

Čerstvé alebo umelé?

Nosenie čerstvých voňavých kvetov vo vlasoch je mimoriadne krásne, ale treba mať na pamäti, že ak ich nosíte celý deň, na konci dňa sa môžu zdať trochu zvädnuté. Umelé kvety síce mnohokrát vyzerajú veľmi realisticky a zostanú vám ako krásna pamiatka na svadobný deň, živé kvety však nikdy netromfnú. Naším favoritom sú teda určite živé kvety! :)

Krásu živých kvetov si na svojej svadbe užili aj nevesty Barbora a Miška, ktoré zladili vlasovú aplikáciu z kvetov so svojou kyticou a svadobnou výzdobou. A výsledný efekt? Dokonalý! Veď posúďte samy:


Svadba: Barbora a Petr, Foto: VlnkaFoto


Vyčesaný drdol s jemnými kučerami zdobila vlasová ozdoba zo živých ruží, frézií a gympsomiliek v ružovo-bielej farebnej škále. Rovnaké kvety aj farby boli súčasťou Barborinej svadobnej kytice a Petrovho svadobného pierka. Zo všetkých uhlov vyzerá účes naozaj perfektne a spolu s usporiadaním kvetov a ich farbou je vizáž nevesty veľmi romantická.

Celú svadbu českého páru Barbory a Petra očami fotografky Michaely Eliáš (VlnkaFoto) si môžete pozrieť TU


Svadba: Barbora a Petr, Foto: VlnkaFoto

Svadba: Barbora a Petr, Foto: VlnkaFoto
(Foto: Michaela Eliáš - VlnkaFoto/ Svadobný deň Barbory & Petra)


Nevesta Miška, ktorá sa na vás usmieva z titulky, sa naopak rozhodla pre kvetinový venček s lístkami eukalyptu a ďalšou dekoračnou zeleňou spolu s jemnými bielymi ružičkami, malými kvietkami iskerníku a púčikmi drobných kvietkov v ružovo-fialkastých tónoch. Takáto vlasová dekorácia pôsobí veľmi mladistvo a étericky. Je ako stvorená pre vílu-nevestu.

Celý svadobný deň Rasťa a nevesty Mišky objektívom Inspired by Love si môžete pozrieť TU.


Svadba: Miška a Rasťo, Foto: Inspired by Love

Svadba: Miška a Rasťo, Foto: Inspired by Love

Svadba: Miška a Rasťo, Foto: Inspired by Love
(Foto titulka: Inspired By Love/ Svadobný deň Mišky & Rasťa)


Ďalšie kvetinové inšpirácie nájdete v našej galérii:


k2

k3

k1

k10

k11

k4

k6

k7

k8

k9

k5


Ešte by vás mohlo zaujímať:

Krátkovlásky, tešte sa! Máme pre vás tie najkrajšie účesy...
Ideálna ozdoba svadobného účesu? Tiary, hrebienky, čelenky & Co.
Perfektné svadobné drdoly neviest z celého sveta!
Roztomilé účesy pre najmenšie družičky
Korunou krásy letných neviest sú DRDOLY!
Svadobné účesy: Romantika vo vlasoch


Foto:

Foto titulka: Inspired By Love/ Svadobný deň Mišky & Rasťa

costarellos.com
watters.com
bridalguide.com
Katarína Mikulcová | 23.7.2018, 17:00