Svadobné šaty Lela Rose 2020 v duchu minimalistickej a čistej estetiky

Britský svadobný trh sa ešte stále nedokáže odosobniť od lukratívnej kráľovskej svadby princa Harryho a Meghan Markleovej. Zdá sa, že tunajší dizajnéri majú stále na pamäti britskú monarchiu. Vidno to najmä v línii svadobných šiat návrhárky Lely Rose na rok 2020, ktorá sa inšpirovala rafinovanými a romantickými šatami vojvodkyne Kate Middleton a minimalistickou svadobnou róbou vojvodkyne Meghan. A nielen nimi. Lela vzdala svojou svadobnou zbierkou hold kráľovskej „Korune“ — čiže tým najkrajším dámam viktoriánskej éry.
titulka

Jej špecifická estetika uvoľnenosti bola v návrhoch svadobných šiat badateľná už v minuloročnej kolekcii 2018. Zaujímavo strihané šaty z kvalitného hodvábu zvyčajne podčiarkoval jeden výrazný detail. Nechýbala ani čipka a tzv. fil coupé – čo je nádherná povrchová štruktúra, ktorá sa podobá výšivke, no v skutočnosti ide o žakárový vzor vtlačený do základnej látky. Lela Rose má pre nevesty každý rok nejaké príjemné prekvapenie.


10


Lela Rose: Jarná kolekcia 2020

Tentoraz Lela prináša jarnú kolekciu svadobných šiat, ktorou môže nevesta vyjadriť svoj vlastný osobný štýl a vychutnať si množstvo šatníkových možností, ktoré využije nielen vo svoj svadobný deň, ale aj na inú slávnostnú príležitosť. Ponúka totiž široké spektrum siluet, vzájomne kombinovateľných vrstiev a modelov, ktoré sú na pohľad romantické a inovatívne. Variantnosť a hravosť odzrkadľuje aj zátišie, v ktorom boli svadobné šaty nafotené – kolotočový pavilón plný veselých farieb a zábavných postavičiek. Kolekcia je doslova sviežim vánkom, ktorý svadobnému trhu mnohokrát chýba. Stojí za to vidieť plisované šaty z chantillskej čipky či korzety zdobené perlami, brošňami a nadýchanými rukávmi. „Často sa ma ľudia pýtajú, kto ma inšpiruje, a ja vždy vravím, že moja mamka a babička,“ poznamenáva Lela, ktorá dúfa, že brošne na modeli inšpirovanom vintage štýlom mnoho neviesť vymení za svoje vlastné starožitné brošne, aby mali na sebe „niečo staré“, krásne dedičstvo svojich mám, ktoré môžu ďalej posunúť svojej dcére, neteri alebo priateľke.

Vytvorte si na svojej svadbe vlastné pravidlá a skrášlite svoj rozprávkový okamih v šatách alebo trebárs aj v nohaviciach – hlavne nech je všetko podľa vašich predstáv!1

Ďalej by vás mohlo zaujímať:

Svadobné šaty Isabelle Armstrong: Inšpirované glam lookom 70. rokov
Viktor & Rolf: 70. roky a mužsko-ženský princíp vo svadobnej móde
Svadobné šaty Monique Lhuillier inšpirované bujnými talianskymi záhradami
Svadobné šaty Anne Barge v oáze modrého zátišia
Manu Garcia 2020: Svadobné šaty ušité z lásky


11

12

2

3

4

5

6

7

8

9

Foto:
vogue.com
cfda.com
Katarína Mikulcová  | 3.10.2019, 13:30