Blog > Svadobný blog > Reálne svadby > Barbora & Tomáš: Vo voňavom náručí krásnej májovej prírody...
|

Barbora & Tomáš: Vo voňavom náručí krásnej májovej prírody...

Barborka a Tomáš nám so sviežim vtipom porozprávali svoj životný príbeh, od prvého zaiskrenia, ktoré medzi nimi vzišlo na koncerte slovenskej kapely Korben Dallas v Piešťanoch, cez nevšedné zásnuby v Pribyline, kde si vzájomne kúpili bronzové prstienky s motívom prírody, až po svadobný deň, ktorý svojím fotoaparátom zachytil fotograf Erik Ďuriš. Asi toľko na úvod, viac sa dozviete v článku plnom pestrých fotografií s usmiatymi tvárami šťastných novomanželov.
titulka

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš


Celkom epické zásnuby

Netradičné zásnuby sa konali na úbočí Volovca v Západných Tatrách, no a prstene mali krásny prírodný motív... Áno, dobre čítate, prstene boli totiž dva a manželia si ich kúpili vzájomne deň pred výstupom na Volovec v skanzene Pribylina. „Zapáčil sa mi tam jeden mosadzný prsteň s vlkom, no bol žiarivejší ako moja duša, a to som nemohla dovoliť,“ so smiechom uvádza nevesta a pokračuje, „od stánku sme odišli, že možno sa k nemu vrátime. Tomáš mi na komentovanej prehliadke skanzenu povedal, že si tie prstene môžeme kúpiť vzájomne a že budú zásnubné. Tak sme opustili prehliadku a utekali k usmievavému pánovi a jeho stánku. Vybrali sme, ja Tomášovi bronzový so srnkou a on mne bronzový s okom z roztopených korálikov, z ktorých sa podchvíľou čo-to odlúpne. No doteraz mi z neho zelenie prst. A to sme si povedali, že sa musíme zobrať skôr, ako sa celkom rozpadne.“  

Na ďalší deň mali teda naplánovaný výstup na Volovec, ráno si skontrolovali či majú prstene (každý pre toho druhého). „Počasie bolo ideálne, no fúkal silný vietor. Po poslednom výšľape, už na samotnom kopci sme si sadli do závetria, dali prstene na prsty, zjedli vrcholové chleby, pokochali sa výhľadmi a vydali sa na cestu naspäť. Tak to bolo. Celkom epicky,“ s vtipom a úsmevom nám vyrozprávala príbeh zásnub nevesta Barbora.


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš


Svadobný deň Barborky & Tomáša

Svadobný fotograf: Erik Ďuriš - fotografovanie

Dátum svadby: 6. 5. 2017
Miesto svadobného fotenia: vŕšky, lesy a brezové hájiky v obci Nevidzany, okres Prievidza
Miesto svadobného obradu: Farský kostol narodenia Panny Márie, Kostolná Ves
Miesto svadobnej oslavy: Hotel Hlboké, Bojnice
Svadobné šaty: Svadobný a spoločenský salón EvaMária
Svadobný oblek ženícha: Alain Delon
Účes nevesty: Kaderníctvo Veronika, Nitrianske Rudno
Venček vo vlasoch: Evafleur/sashe.sk
Mejkap nevesty: sestra Anička
Svadobné obrúčky: Peter Ambros, Krupina
Kytica nevesty: Danka Šuhajdová – Kvetinárstvo Passion, Dolné Vestenice
Svadobná torta: Anna Ďurišová, Kostolná Ves
Hudobná skupina na svadbe: HS Krajčírovci, Plavecký Štvrtok
DJ na svadbe: DJ Janko Žila, Prievidza
Svadobné menovky: handmade
Svadobná cesta: výlet za polárny kruh


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Príbeh svadobných šiat

„Vedela som, že potrebujem rukávy, ľahkosť a neminúť viac, ako za letenku do Kanady. Tak som si našla na internete viacero alternatív v salóne EvaMária, navštívila som ich kamennú predajňu a dala som si ušiť biele spoločenské, ani nie svadobné šaty. Trvalo to niekoľko mesiacov, no prišli načas a ešte mi ich aj upravili. Super. Vo všetkých salónoch a na všetkých skúškach šiat bol so mnou Tomi,“ pochvaľuje si nevesta.


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš


Svadobné fotenie očami manželov

Pozornému oku čitateľa neujde, že fotenie sa nieslo vo veselom duchu, v prírode s dychberúcou zeleňou a belasou oblohou, no a nevesta v tejto kulise pôsobila ako lesná víla. Za krásne fotografie vďačia manželia Erikovi Ďurišovi, ktorého si podľa vlastných slov vybrali na základe jeho kvalitnej práce. Na fotografiách pekne zachytil scenériu a nechýbal im nádych pokoja. Fotenie prebiehalo na milej kamarátskej úrovni, no zároveň profesionálne: „Komunikoval s nami každý krok počas fotenia a dal nám voľnú ruku vo výbere prostredia. Fotenie prebiehalo v príjemnej uvoľnenej atmosfére aj napriek tomu, že sme s Erikovým čerstvo umytým autom zapadli na priľahlej lúke a museli sme hľadať niekoho, kto by nás vytiahol z blata. Fotili sme sa v lesoch neďaleko obce Nevidzany v okrese Prievidza. Miesto sme si vybrali v podstate v dlhšom predstihu, išlo o to, aby tam bolo čo najzelenšie,“ hovoria manželia.


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš


Zo spomienok fotografa Erika Ďuriša

Bola to Erikova prvá májová svadba v minulom roku a veľmi sa na ňu tešil, nakoľko sa šlo fotiť do krásnej prírody v okolí Nitrianskeho Rudna. Nechýbalo veľa nápadov a celé fotenie okorenila jedna veľmi vtipná príhoda, ktorá v danom momente možno až taká vtipná nebola. :) Erik spomína: „Deň pred svadbou sa oblasťou prehnalo niekoľko búrok s výdatným dažďom, a tak bolo všade veľa blata. Na vybrané miesto viedla poľná cesta. Po dažďoch bola rozbahnená, preto sme od pôvodných plánov upustili. Barborke napadlo, že by sme mohli vybehnúť za dedinu na lúku. Vravel som si, prečo nie, že by sme tam mohli spraviť pekné fotky. A tak sme na aute išli na lúku, ktorá viedla do menšieho kopca. Tam sme, samozrejme, hneď „zaparkovali“ na jednom peknom rozmočenom mieste, skadiaľ sme sa už nepohli. Po asi polhodine snahy dostať sa preč auto postupne menilo svoju pôvodnú lesklú čiernu farbu na matnú hnedú a my sme sa zabárali viac a viac... Vzhľadom na to, že čas na fotenie sa nám rýchlo krátil, vykašlali sme sa na vyťahovanie auta a išli fotiť.“ Takýto adrenalín v deň svadby si asi nikto neželá, avšak neubralo to na nálade ani na počte úsmevov všetkých zúčastnených. 


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Krásne zákutia na fotenie

Času na fotenie vďaka zážitku so zaboreným autom veľa nebolo, no miesto na fotenie bolo pekné a dobrá nálada stále panovala. „Obaja mladí majú radi prírodu, a tak som si povedal, že im tej prírody doprajem čo možno najviac. Vbehli sme do miestneho potoka, ktorý pretekal cez les. Obdivoval som tých dvoch, že vydržali v ľadovej vode počas celého fotenia, a len tichúčko trpeli,“ so smiechom uvádza Erik. 

Finálne fotky ale stoja za to. Fotograf stihol urobiť pár fotiek v brezovom hájiku a na spomínanej lúke. A ako to skončilo s autom? Nakoniec sa podarilo za pomoci miestnych ľudí auto vyslobodiť a stihnúť aj svadbu. „Zvlášť musím spomenúť miestneho pána na veľkom SUV, vďaka ktorému tam auto nemám zaparkované dodnes. Som rád, že aj v dnešnej dobe sa nájdu ľudia, čo radi pomôžu,“ teší sa Erik.


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš


Svadobné predstavy vs. realita

Barborka a Tomáš sa najprv chceli vziať 1. apríla. Prečo? „Aby to bol deň významný našim osobným bláznovstvom, no bol vtedy pôst, a tak by to asi nešlo kvôli rodine. Nakoniec sme ho vybrali ani neviem ako, nebolo to vôbec podstatné,“ poznamenáva veselý pár.

Predstava ich obradu bola v kruhu maximálne desiatich ľudí niekde na lúke bez formalít. Tancovačka už mohla byť veľká. „Nevyšlo ani jedno, ani druhé, ale pred rodinou a priateľmi sme jeden druhého oficiálne priznali, a to bolo jediným cieľom toho dňa.“


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Krajší už nebudeme...

Manželia trávili svadobné ráno spolu a čo sa týka svadobných šiat, neexistovali žiadne prekvapenia, keďže ich vyberali spolu, rovnako ako oblek. „Urobili sme to tak preto, aby sme boli čo najprijateľnejší jeden pre druhého a zároveň, aby sme si mohli povedať, že krajší už nebudeme. Svadobný obrad bol veľmi emotívny. Ja som si napríklad až vtedy uvedomila, akú vážnosť má táto situácia, a nesmierne ma to rozplakalo,“ pripomína si jedinečné momenty Barbora.


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš


Svadobná hostina v pestrých farbách

Manželia si na svadobnú hostinu vybrali krytý priestor, kde boli obďaleč nejaké stromy, lesy a prírodné prostredie. Pestrá výzdoba bola nápadom nevesty, možno trošku aj s Tomášovou pomocou, no on vraj veril Barborkinmu neotestovanému vkusu. No a s výrobou a nákupom ingrediencií ohromne pomohla Barborkina mamička. „Predsvadobná inštalácia ozdôb sa konala pod záštitou podstatnej mužskej časti rodiny. Žlto-modrá výzdoba, také jarno-daždivé svieže farby, ktorých je každý odtieň pekný. Kvety sme chceli len kvetináčové, ba dokonca sme uvažovali nad výrobou papierových. Nemáme radi tie mraky hnijúcich kvetov kade-tade, keď mohli namiesto toho svoj život prežiť na čerstvom vzduchu so včielkami v symbióze,“ argumentujú svoje rozhodnutie oživiť výzdobu črepníkovými kvetmi manželia. Výsledok, ale aj samotná myšlienka, sa nám veľmi páči. :)


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Bodka na koniec

V celej spleti krásnych, emotívnych, vtipných, ale aj neočakávaných chvíľ na bahnitej lúke našli manželia dokonalú harmóniu a na svadobný deň spomínajú so šťastím a úsmevom: „Úplne sa zhodneme, že medzi „top“ momenty patrilo doobedné fotenie, keď sme sa cítili ešte krásni a svieži, bodro vykračujúci po rozbahnenej lúke. Okrem toho sme zapadli autom v bahne a musel nám prísť okolitý svet na pomoc. Bolo to úžasne oslobodzujúce v tom celom švungu presne stanovených a načasovaných udalostí toho dňa.“

A ako si manželia spolunažívajú s odstupom času, ktorý prešiel od májovej svadby? „Stále sa tak isto pretĺkame životom, rozdiel je len v tom, že oficiálne máme zdokumentované, že hocikam pôjdeme, pôjdeme spolu.“


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš


Autora svadobných fotografií nájdete v katalógu firiem:

Erik Ďuriš - fotografovanie


Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Svadba: Barborka a Tomáš, Foto: Erik Ďuriš

Barborka a Tomáš, nech je každý váš deň až po zvyšok života rozjasnený láskou, radosťou a úsmevmi!

Katarína Mikulcová  | 19.2.2018, 14:00
Fashion blog
Drdoly sa nám páčia a v sychravom jesennom a zimnom počasí sú ideálnou voľbou pre každú nevestu (a nielen pre ňu). Vys ...
Jesenné a zimné nevesty sa už tešia na svoj veľký deň, preto máme pre ne pripravenú galériu tých najkrajších drdolov a ...
Blíži sa váš veľký deň a vy chcete, aby vaše vlasy žiarili zdravím a zdobil ich prirodzený objem? Predpokladáme, že pl ...
Svadobné fotoeditoriály
Prichádza nový ročník súťaže, ktorú máte tak rady! Môžete súťažiť o ceny v celkovej hodnote až 664 Eur a miesto na výs ...
Je niekoľko sviatkov v roku, keď sa zastavíme a oslavujeme! Pre nás je takýchto sviatočných chvíľ hneď niekoľko - a je ...
Je krásne, obsiahle a celkom špeciálne! NOVÉ ČÍSLO on-line časopisu Nevesta totiž na titulke uvádza výherkyňu súťaže T ...
Svadobný blog
Spojila ich náhoda, milujú cestovanie, turistiku, prírodu, šport, svojich dvoch psíkov a už čoskoro sa ich rodinná idy ...
Zuzka a Lukáš boli spolužiaci z gymnázia, v triede boli v dennodennom kontakte, avšak nemožno povedať, že medzi nimi v ...
Pozreli sa na seba a bolo rozhodnuté. Zuzka a Mirek sa spoznali cez zoznamku a zanedlho si dohodli rande. Ako inak v m ...
Nevestin blog
Ako požiadať o ruku? Ako vybrať prsteň vašich snov? Povedať áno? "Nasleduj svoje srdce", hovorí Bisaku. A my sme od ni ...
Hľadáte miesto, ktoré bude spĺňať všetky vaše predstavy a na ktorom dokážete uskutočniť všetky pomyselné „body“ z harm ...
Kráčať uličkou kostola vo svadobnej obuvi značky Badgley Mischka je snom nejednej nevesty. Patrí medzi jednu z najpopu ...
streda, 20. marca 2019
meniny má Víťazoslav, Klaudius

Prihlásenie

Meno
Heslo
 
Prihlás sa
Zabudol som heslo >>  
  • iconhttps://www.google.com/accounts/o8/id
  • iconhttps://graph.facebook.com/oauth
  • iconhttp://username.blogspot.com/
  • iconhttp://www.flickr.com/services/oauth

nevesta.sk - všetko, čo nevesta potrebuje, je teraz na webe ® je registrovaná ochranná známka • ISSN 1338-1245 • Copyright © 2008-2019 •
Prevádzkovateľ portálu: Marketing Web Management, s.r.o. Všetky práva vyhradené • Developed by ©WEBASE • Obsah portálu nevesta.sk je chránený autorským zákonom.
Prepis, šírenie, a/alebo ďalšie sprístupnenie obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchadzajúceho súhlasu zakázané • Všeobecné pravidlá portálu
Ako sa zúčastniť Foto dňa?Ako sa pridať na Handmade svadba?Ako sa pridať na Vizáž dňa?