Blog > Svadobný blog > Reálne svadby > Najkrajšie fotografie z príprav neviest objektívom slovenských fotografov
|

Najkrajšie fotografie z príprav neviest objektívom slovenských fotografov

Svadobné ráno má svoje neprekonateľné čaro. Z dievčiny sa stáva krásna nevesta, ktorá sa už nevie dočkať momentu, keď ju jej „princ“ uvidí po prvý raz... Necháva sa rozmaznávať kaderníkom, vizážistom a všade naokolo pobehujú nadšené družičky a najbližšia rodina. Vo vzduchu panuje dobrá nálada, každý rozdáva veselé úsmevy a fotograf má zodpovednú úlohu zachytiť tie najúprimnejšie emócie, ktoré vznikajú celkom spontánne. Ako sa to podarilo našim šikovným slovenským fotografom, to sa dozviete v článku s bohatou galériou tých najemotívnejších fotografií!
tit1upr
Nejedna nevesta si nevie predstaviť, že by svadobné ráno a s ním spojené prípravy prežívala bez fotografa. Svadobné fotografie sú predsa jednými z najvzácnejších pokladov, v ktorých vám zostanú zhmotnené spomienky na svadobný deň. A, samozrejme, aj na svadobné ráno a s ním spojené líčenie, česanie a obliekanie nevesty. Nevesta (ale aj ženích) si tak môžu pomaličky zvykať na cvakanie fotoaparátu a trošku sa uvoľniť, aby bola nálada počas celodenného fotenia bezprostredná a nestrojená. Vybrali sme preto pre vás niekoľko nádherných fotografií šťastných neviest, ktoré si svadobné ráno užívali plnými dúškami spolu so svojimi fotografmi:ivana & peter miller photography

Svadobné prípravy nevesty Bašky objektívom manželov Millerovcov

Z fotografie srší láska a radosť nevesty Barborky a jej rodičov. Sympatická nevestička opísala svoje svadobné ráno takto: „Ráno som vôbec nemala trému, ale v noci som veľa nenaspala. Myslím, že v ten deň som už bola celkom pokojná a veľmi som sa tešila! Najnáročnejšie boli tie dni pred svadbou." Svadobné šaty mala inšpirované filmom Mamma mia a rozhodla sa zveriť ich prípravu do rúk sesternice Dominiky. Výrazným prvkom svadobných šiat bolo hnedé ramienko s kvetmi. Celú svadbu Bašky a Matúša nájdete TU.

Ako zhodnotili Baška & Matúš spoluprácu s fotografmi: 

„Z ich fotiek idú emócie. Niekedy mám slzy v očiach pri pozeraní fotiek z cudzej svadby. Ale nie je to len o fotkách, oni sú ľudia, ktorí vás tou svadbou prevedú a upokoja vás, keď sa niečo nevydarí. Sú to profesionáli s veľkým srdcom. O všetkom sa s vami dohodnú dopredu, aby nevznikali nedorozumenia a presne vedia, čo si majú od vás dopredu zistiť o priebehu svadby, aby vás potom nezaťažovali. Na samotnej svadbe sú takí diskrétni, že niektorí hostia ani nevedeli, že sú dvaja.“


Svadba: Baška a Matúš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadobné prípravy nevesty Ivany objektívom manželov Millerovcov

Krásna svetlom zaliata fotografia nevesty Ivky, ktorá si práve obliekla svoje vysnívané svadobné šaty vás nenechá chladnými. „Svadobné ráno bolo super, dobre som spala (sama)," s úsmevom prezradila Ivka. S Markusom sa totiž v piatok večer rozlúčili a každý prespával inde. „Okúpala som sa, dala si masku a spala som. Ráno som sa tešila na ten krásny deň. Bol nádherný. Aj počasie vyšlo, bolo teplúčko. Markus si bol ráno zabehať, čiže tiež bol úplne pokojný a tešil sa na moment, kedy ma konečne uvidí v kostole.“ Celý svadobný deň sympatického páru si môžete pozrieť TU

Ako manželia Ivka & Markus zhodnotili spoluprácu s fotografmi: 

„Už pred svadbou sme s nimi mali rande fotenie. V deň svadby nás sprevádzali od rána až do rána. Páčilo sa nám, že sú dvaja, ba dokonca, že sú muž a žena, lebo keďže sme sa s Markusom videli až v kostole, tak bol Peťo ráno pri Markusovi a Ivka u nás doma. Tie momenty, ktoré boli pre nás špeciálne, zachytili Millerovci úplne prirodzene a človek ich vôbec nevidel. Myslím tým, že nás absolútne neobťažovali, že postavte sa tak alebo inak. Človek ich nevidel a oni i tak videli a zachytili všetko. Skvelá práca.“
Svadba: Ivana a Markus, Foto: Ivana a Peter MillerovciFOTO STANČÍK

Svadobné prípravy nevesty Katky objektívom Igora Stančíka

Na fotografii zachytil fotograf Igor nevestu Katku v odraze zrkadla, ako si spokojne obzerá svoj svadobný vzhľad. Katka zverila svoju vizáž do rúk šikovnej slečny a dopadlo to podľa jej slov na výbornú. Neľahký však bol výber svadobných šiat. Naň si Katka spomína takto: „Pri výbere tých pravých som sa tiež zapotila, keďže som sa vymykala konfekčnej veľkosti a 90 % šiat mi bol veľkých. V piatom svadobnom salóne, kde šaty konečne spĺňali všetky moje kritéria a mala som 5 minút na rozhodnutie, lebo práve zatvárali, som im povedala ÁNO.“  Krásne fotografie z celej svadby nájdete TU.


Ako manželia Katka & Ľubko zhodnotili spoluprácu s fotografom: 

 Kedysi dávno som amatérsky fotila a mám rada dobrú fotku. Preto som vedela, že tu chcem mať istotu v tom, čo vyberieme. Igor sa hľadal dlho a cestu sme si k sebe našli tiež cez fotografku, moju kamarátku Katku, ktorá nám bola aj na svadbe. Pozrela som si jeho štýl a bol niečím iný, preto sa mi zapáčil. Spolupráca bola fantastická, a hlavne, cítila som sa ako hviezda, keďže boli hneď dva objektívy, ktoré nás fotili. Okrem iného tam bola aj Tina Botková.“ 


Svadba: Katka a Ľubko, Foto: Igor Stančík

Svadobné prípravy nevesty Katky objektívom Igora Stančíka

A je tu ďalšia nevesta Katka... Fotograf Igor zachytil moment, keď si užívala vôňu svojej svadobnej kytice plnej ruží. V článku o svadobnom dni si nevesta zaspomínala aj na to, ako prebiehali prípravy svadby: Najprv sme mali trošku odlišné názory, čo sa týkalo charakteru svadby – Peťo chcel mať veľkú, tradičnú svadbu a ja len sobáš s dvomi svedkami. Ale nakoniec sme obaja urobili kompromisy a rozhodli sme sa, že našu svadbu predsa len budeme oslavovať. Rozhodli sme sa pre skromnú svadbu, no zároveň sme nezabudli na niektoré tradičné zvyky, ktoré sme si však prispôsobili našim predstavám, a nie tomu, čo sa od nás očakávalo."

Ako manželia Katka & Peťo zhodnotili spoluprácu s fotografom: 

Igor bol sympatický hneď od prvého momentu. Bol príjemný, priamy a komunikácia prebiehala veľmi ľahko. Pozreli sme si jeho fotky, ktoré boli krásne, prirodzené, ale pritom aj umelecké a zároveň bolo v nich niečo iné, jedinečné. Pomyslela som si - No konečne som ho našla! Igor má podľa mňa nesmiernu schopnosť zachytiť momenty a pri tom byť neviditeľný. Nepoužíva blesk, len čerpá zo svetla, čo má k dispozícii. A presne preto som veľmi vďačná, že sme sa našli... Čo je pre mňa zaujímavé, že na Igorových fotkách cítiť jeho štýl, jeho nadšenie, ale zároveň tie fotky zachytávajú NÁŠ celý deň, NAŠE emócie a ako sme MY prežívali celý svadobný deň." 


Foto: Igor Stančík, Svadba: Katka a Peťo


Roland Frajka photography


Svadobné prípravy nevesty Ivany objektívom Rolanda Frajku

Jedinečný okamih, keď si nevesta Ivka strekla parfum, zachytil šikovný fotograf Roli Frajka. Ivana s Omarom neorganizovali iba jednu svadbu, ale až dve! „Tá slovenská sa konala najmä pre hostí, ktorí nemali tú možnosť zúčastniť sa svadby na Strednom Východe.“ Svadba v Jordánsku sa podľa nevesty odlišovala od tej slovenskej v tom, že na jordánskej svadbe tancujete od začiatku až do konca a medzitým je jedna prestávka na jedlo pre hostí. Mladomanželia sa vtedy presunú z tanečnej sály do hotelovej izby, kde majú možnosť sa taktiež najesť a prezliecť. Ako vraví Omar: „Na slovenskej svadbe sa iba je a je veľa chodov jedla, na jordánskej sa iba tancuje.“ Viac sa o multikultúrnej svadbe Ivky a Omara dočítate TU.

Ako manželia Ivana & Omar zhodnotili spoluprácu s fotografom: 

„Je to profesionálny, kreatívny detailista a vidieť to na jeho práci v porovnaní s tunajšími Jordáncami. Roland si počas celého diania dal záležať na detailoch tak, ako sme si to predstavovali, preto prajem každému vo svoj významný deň mať takého fotografa, ako je Roland Frajka. Je to úžasný človek, nemal problém s ničím ani s manželovou arabčinou, čo sa odzrkadlilo na našej spoločnej spolupráci a Roliho záberoch ako z časopisu."


Svadba: Ivana a Omar, Foto: Roland Frajka

Svadobné prípravy nevesty Lucky objektívom Rolanda Frajku

Spokojný úsmev, za ktorým sa skrýva radosť a nesmelé očakávania, čo prinesie svadobný deň - úsmev, v ktorom sa skrýva množstvo pozitívnych emócií - aj tak sa dá zhodnotiť fotografia nevesty Lucie. V súvislosti s prípravami Lucka nevestám odkázala, nech sa obklopia dobrými ľuďmiNie je dôležité ako profesionálne budete mať vašu svadbu pripravenú. Možno si ani neuvedomujete, ale s mnohými vecami vám vedia nezištne pomôcť i vaši blízki, kamaráti, susedia, nebojte sa ich osloviť. Užijete si s nimi krásny čas príprav, smiechu, zábavy. To, čo si budete zo svadby pamätať najviac, je atmosféra, ktorá tam panovala. Ak budete žiariť vy, budú žiariť všetci. Šaty, účes, kytica, výzdoba o pár rokov nebudú v móde, ale atmosféra, ktorú prežijete vo váš svadobný deň bude navždy vaše srdcia napĺňať radosťou. A na záver chcem dodať, podstata a význam svadby tkvie niekde úplne inde, pri všetkých prípravách je najdôležitejšia vaša láska. Nič viac, ani menej." Krásnu svadbu plnú úsmevov si môžete pozrieť TU.

Ako manželia Lucia & Peter zhodnotili spoluprácu s fotografom:

Vybrali sme si ho z viacerých dôvodov. Na základe práce, ktorú robí, ceny, na základe recenzií od našich známych... Roli mal od prvého stretnutia všetko do detailu premyslené. Musím uznať, že okrem svadobného fotografa zastával tiež rolu manažéra nášho svadobného dňa. Vedel presne, kedy musíme odísť na fotenie a koľko tam môžeme byť, koľko času patrí kaderníčke, vizážistke, kedy bude svadobné fotenie s rodinou atď." 


Svadba: Lucia a Peter, Foto: Roland FrajkaPANAMERA motion pictures


Svadobné prípravy nevesty Alenky objektívom Kataríny Žitňanskej/ Panamera motion pictures

Na fotografii je Alenka veľmi šťastná a objíma svoje krásne svadobné šaty. Na ich hľadanie si spomína takto: „Vybrala som si model Pronovias Layna. Bola to láska na prvý pohľad. Boli také krásne, jemné, strihnuté do pása s mašličkou. A aké boli ľahučké! Vedela som, že si ich nemôžem len požičať, ale že chcem, aby mi ostali navždy. Tak som si ich kúpila. A ako nááááádherne viala vlečka, keď som cválala na mojom Clouďáčikovi po lúke. Och, to sú všetko momenty, na ktoré do smrti nezabudneme...“ Krásny svadobný deň spolu s posvadobnými fotografiami nájdete TU.


Ako manželia Alenka & Matúš zhodnotili spoluprácu s fotografkou a kameramanom:

„Čo sa týka organizácie, od okamihu, keď sme si stanovili dátum svadby, som sa nevedela dočkať, kedy urobím svoj prvý „svadobný booking“ a už v polovici januára som vytáčala číslo na mojich Žitňanských“. Strašne som sa bála, že môj vysnený termín bude obsadený, a preto som to brala všetko útokom. Našťastie termín mali voľný a mne sa značne uľavilo. Žitňanským som skutočne vďačná, že nemali žiadne námietky, keď som ich ťahala po lúkach a kopcoch s výzbrojou na fotenie a kamerovanie, len aby to bolo, ako ja chcem.“ 


Svadba: Alenka a Matúš, Foto: PANAMERA motion pictures

Svadobné prípravy nevesty Jelky objektívom Katky Žitňanskej

Obklopená svojimi ružovkastými družičkami si nevesta Jelka užívala posledné momenty slobody... „Moje prípravy trvali dlhšie, ako bolo naplánované, takže svadobné klišé, že ženích čaká na nevestu sa konalo aj u nás. Celý program sa tým pádom posunul cca o 1 hodinu, takže do polnoci sme mali čo robiť, aby sme to dohnali. A ja som sa nevyhla vtipným poznámkam...“  Svadbu Jelky a Raphaela si môžete prezrieť TU


Ako manželia Jelka & Raphael zhodnotili spoluprácu s fotografkou a kameramanom:

„Manželov Žitňanských sme si vybrali na základe ich vynikajúcich hodnotení, fotografií a videí, ktoré sme si mohli na ich stránke pozrieť, a aj vďaka tomu, že sú zohratý tím, dopĺňajú sa a podporujú navzájom. Spolupracovalo sa nám spolu super. Sú to uvoľnení, spontánni ľudia so zmyslom pre detail. Rozhodnutie vybrať si práve ich bolo jedno z tých najlepších, ktoré sme v rámci našej svadby urobili. Pri nápadoch, kde a čo fotiť, sme si nechali väčšinou poradiť, a aj nápad fotiť sa na dvakrát prišiel od fotografky. Skvelé bolo na tom to, že sme boli viac prirodzení a necítili sme časový tlak. Vďaka tomu ma manžel pred obradom nevidel v svadobných šatách.“


Svadba: Jelka a Rafael, Foto: PANAMERA motion pictures

Svadobné prípravy nevesty Lenky objektívom Katky Žitňanskej

Lenka od začiatku vedela, kto by dokázal zrealizovať jej predstavu o svadobnom účese a mejkape: „Už dlhšie som sledovala prácu Borisa Bordácsa. Páčil sa mi jeho štýl a „rukopis“, takže nebolo veľmi o čom premýšľať. Boris je profesionál vo svojom odbore a už pri skúške som neverila, že som to ja.“ Na fotografii pózuje fotografke Katke v dokonalom účese a štýl fotenia je tzv. boudoir.

Ako manželia Lenka & Anton zhodnotili spoluprácu s fotografkou a kameramanom:

Odporúčame ich všetkými desiatimi, lebo aj vďaka profesionalite a ľudskosti máme do konca života nádherné spomienky v podobe fotiek a videa. Spolupráca so Žitňanskými je okrem kvalitného výsledku práce aj bonusom navyše, keďže boli vždy k dispozícii, keď bolo treba. Keď som prvýkrát videla náš svadobný videoklip, z očí sa mi vykotúľala slzička, pri druhom pozretí som opätovne prežila „náš deň“, pri treťom som si všímala detaily a povedala si: „Wow, tak toto je brutál!“ a pri štvrtom, piatom, šiestom,... dvadsiatom si stále vravím, že lepšie ako PANAMERA motion pictures, Katku a Doda, sme si na celom šírom Slovensku ani svete vybrať nemohli. Video zachytáva všetko krásne, čo sme prežívali, či už v deň svadby alebo počas svadobných dozvukov, a my tak vždy nanovo a nanovo prežívame tie emócie, keď si ho púšťame."


Svadba: Lenka a Anton, Foto: PANAMERA motion pictures


TESSA photography

Svadobné prípravy nevesty Lucie objektívom Terézie Horňáčkovej

Nevesta Lucka na fotke pózuje v nádherných svadobných šatách z ďalekej Barcelony a pri ich výbere strávila rekordne krátky čas. Prekvapujúco, pri nákupe manželovho obleku bola situácia o niečo zložitejšia. „Po svadobné šaty som si to namierila až do Barcelony. Celý „nákupný proces“ trval asi hodinu. Prvé šaty, ktoré som vyskúšala, som si aj kúpila. Upravené boli na druhý deň, na tretí sme už leteli domov. Zato doladiť manželov oblek až taká hračka nebola. Ale v salóne v Lipsku to zvládli bravúrne,“ spokojne dodáva nevesta. Celý svadobný deň, ktorý sa odohrával v Nemeckom Ulme, si môžete pozrieť TU.


Ako manželia Lucia & Alex zhodnotili spoluprácu s fotografkou:

Manželia nemajú radi klasické „gýčové“ svadobné fotky. Preto angažovali módneho fotografa Maximiliána, ktorý v svadobnej oblasti nemá žiadne skúsenosti, a Teréziu Horňáčkovú, ktorá má na fotenie cit a svadbám sa venuje už dlhšie. Obaja fotografi fotili paralelne, pričom každý mal svoj štýl. Niet nad fotky, na ktorých je tá istá situácia zachytená z viacerých uhlov,“ konštatuje Lucia a zároveň dodáva, že aj napriek tomu, že fotenie nepatrí medzi jej obľúbené činnosti, vďaka Terezke to nebolo až také „bolestné“.


Svadba: Lucia a Alex, Foto: TESSA photography


Svadobné prípravy nevesty Martinky objektívom Terézie Horňáčkovej

Aj nevesta Martinka je na fotografii vo svojich krásnych svadobných šatách, ktorých hľadanie nebolo také jednoduché a rýchle, aké ho mala nevesta Lucka: Výber svadobných šiat bol pre mňa troška hektický, nakoľko som študovala v Nitre a v okolí Ružomberka sme nemali vhodný svadobný salón. Zháňala som dlho, až som si ich nakoniec predsa len vybrala v Nitre. Avšak mesiac pred svadbou som ich chcela zmeniť, chytila ma panika, ale nakoniec som prestala vymýšľať a nechala som si ich," s úsmevom spomína nevesta, ktorá nám oveľa viac prezradila v článku o svadbe TU.

Ako manželia Martina & Peter zhodnotili spoluprácu s fotografkou:

„Fotografku som spoznala počas štúdia na vysokej škole. Moja najlepšia kamarátka mi raz povedala, že jej spolužiačka robí krásne romantické fotky. Terka Hornáčková je super, šikovná a s fotoaparátom to naozaj vie! Spolupracovalo sa nám s ňou veľmi dobre, mala super nápady. Popravde, nevedeli sme, kde sa budeme fotiť, takže nápady boli veľmi spontánne a išli sme tam, kde nás nos zaviedol - nebolo to ani obľúbené miesto, ani miesto, s ktorým by nás spájala nejaká spomienka. Pôvodne sme sa chceli fotiť na golfovom ihrisku, ale keďže sme to časovo nestíhali, tak sme sa išli fotiť do prírody.“


Svadba: Martina a Peter, Foto: TESSA photography


Peter David photography

Svadobné prípravy nevesty Lucky objektívom Petra Davida

Na fotografii nevesta so spokojným úsmevom pózuje fotografovi, keďže už má všetky prípravy za sebou a s výsledkom je spokojná. „Chcela som mať nedbalý účes, z ktorého kde-tu bude visieť prameň vlasov. Čo sa týkalo líčenia, chcela som niečo jemné a nevýrazné. Bežne sa veľmi nelíčim a na svadobných fotografiách som sa chcela spoznať. Milo ma prekvapilo, že mi pred skúškou svadobného líčenia snúbenec prezradil, že nechce, aby som bola výrazne namaľovaná, že to nebudem ja a nebude sa mu to páčiť. Úprimnosť bola na mieste.“  Veselú východňársku" svadbu si môžete pozrieť TU.

Ako manželia Lucia & Jaroslav zhodnotili spoluprácu s fotografom:

 „Pri prvom stretnutí bol veľmi príjemný a ľudský. Robí fotografie s príbehom a dušou. Dala som Jarkovi súhlas, aby mal aj on trošku pričinenia na prípravách svadby. Vybral perfektne. Veľmi som si užila spoločné exteriérové fotenie, ktoré sme mali tri týždne po svadbe. Nápad na miesto, Dedinky Mlynky, mal Jarko. Párkrát sme tam boli na výlete a páči sa nám príroda, ktorá je v okolí. Pózovanie sme nechali na fotografa Petra Davida. Pamätám si, že sme sa šli fotiť k vode na mólo, no akurát tam mali sústredenie kačice, ktoré nás medzi seba púšťali iba veľmi neochotne. Stále som jedným okom sledovala, či sa na mňa nejaká nechystá zaútočiť."


Svadba: Lucia a Jarko, Foto: Peter David

Svadobné prípravy nevesty Chantel objektívom Petra Davida

Peter David sa so svojím fotoaparátom vybral až do ďalekého Kapského Mesta, aby vytvoril krásne spomienky v podobe fotografií ženíchovi Ashleymu a neveste Chantel. Nevesta na koláži fotografií pózuje so svojimi družičkami, o ktorých sama povedala, že boli naozaj skvelé a so všetkým jej pomáhali od začiatku až do konca. „Väčšina ľudí v Južnej Afrike má na svadbe veľa družičiek, no naša svadba bola malá, takže ich stačilo len pár. Hostí sme mali 50.“ Juhoafrickú svadbu sympatického páru si môžete pozrieť TU

Ako manželia Chantel & Ashley zhodnotili spoluprácu s fotografom:

Isto ste zvedaví, ako sa fotograf Peter David ocitol na svadbe až v ďalekej Juhoafrickej republike. Chantel tvrdí: S Petrom sme sa stretli na palube lode Queen Mary 2, kde sme obaja v roku 2012 pracovali ako fotografi. Po tom, ako som videla jeho prácu, ma veľmi zaujal jeho štýl fotenia. S Ashleym sme si prezreli aj prácu niektorých juhoafrických fotografov, no to sa nedalo porovnať s Petrom. A tak sme mu zarezervovali let do Kapského Mesta na našu svadbu." 


Svadba: Channy a Ash, Foto: Peter David


Foto:
Galéria reálnych svadieb 

Foto titulka:
PANAMERA motion pictures, nevesta Petra, celá svadba TU
Katarína Mikulcová | 14.8.2018, 14:00
Fashion blog
Drdoly sa nám páčia a v sychravom jesennom a zimnom počasí sú ideálnou voľbou pre každú nevestu (a nielen pre ňu). Vys ...
Jesenné a zimné nevesty sa už tešia na svoj veľký deň, preto máme pre ne pripravenú galériu tých najkrajších drdolov a ...
Blíži sa váš veľký deň a vy chcete, aby vaše vlasy žiarili zdravím a zdobil ich prirodzený objem? Predpokladáme, že pl ...
Svadobné fotoeditoriály
2. cena súťaže Tvár nevesta.sk s Mary Kay je perfektná! Praktické štetce predsa nesmú chýbať v žiadnej kozmetickej taš ...
Zase je tu! Súťaž Tvár nevesta.sk s Mary Kay určite priláka všetky dievčatá, dámy, no hlavne nevesty, ktoré túžia byť ...
Práve teraz vyhlasujeme už (pre nás neuveriteľný) 10. ROČNÍK súťaže, ktorá je takou našou malou SVADOBNOU MISS. Nie, N ...
Svadobný blog
Spoločne robia svet krajším nielen vďaka svojej láske, ale aj tým, že sa venujú zlepšovaniu životného prostredia. Lenk ...
Nikoleta a Sylvain sú vedci, ktorí sa stretli v inštitúte pre atómový výskum pre Európsku komisiu. Sylvain tu pracoval ...
Svadba bola podľa ich vlastných slov tým správnym životným krokom a zároveň ju aj s odstupom času vnímajú ako jeden z ...
Nevestin blog
Svadobný salón Valery sídli v krásnom slovenskom meste – Banskej Bystrici. Okrem svadobných šiat či pánskych oblekov t ...
Svadobné obrúčky symbolizujú spojenie dvoch sŕdc už niekoľko storočí. Pred vstupom do manželstva vás čaká ešte mnoho p ...
Vaša najlepšia kamarátka vám oznámila, že bude svadba? Wau! Gratulujeme! To znamená, že na vašom zozname úloh, ako hla ...
sobota, 21. mája 2022
meniny má Zina

Prihlásenie

Meno
Heslo
 
Prihlás sa
Zabudol som heslo >>  
  • iconhttps://www.google.com/accounts/o8/id
  • iconhttps://graph.facebook.com/oauth
  • iconhttp://username.blogspot.com/
  • iconhttp://www.flickr.com/services/oauth

nevesta.sk - všetko, čo nevesta potrebuje, je teraz na webe ® je registrovaná ochranná známka • ISSN 1338-1245 • Copyright © 2008-2021 •
Prevádzkovateľ portálu: Marketing Web Management, s.r.o. Všetky práva vyhradené • Developed by ©WEBASE • Obsah portálu nevesta.sk je chránený autorským zákonom.
Prepis, šírenie, a/alebo ďalšie sprístupnenie obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchadzajúceho súhlasu zakázané • Všeobecné pravidlá portálu
Ako sa zúčastniť Foto dňa?Ako sa pridať na Handmade svadba?Ako sa pridať na Vizáž dňa?