Blog > Nevestin blog > Nevestin blog > Veľký svadobný plánovač: 7 až 9 mesiacov do svadby
|

Veľký svadobný plánovač: 7 až 9 mesiacov do svadby

Tie najdôležitejšie veci už máte vybavené, treba sa zamyslieť nad ďalšími prioritami, ktoré na svadbe nemôžu chýbať. Svadobný plánovač je jasný, takže ak chcete mať všetko pekne na poriadku, musíte ďalej hľadať a obzerať, čo svadobný trh ponúka, a vyberať z množstva svadobných dodávateľov (s čím vám isto pomôže náš Katalóg firiem). Treba premýšľať nad tým, čo bude pre vás na svadbe dôležité a čo nie. Nech ste spokojní vy aj vaši hostia. Predstavujeme vám teda ďalších 10 dôležitých bodov svadobného plánovača a verte, že ten posledný sa vám bude páčiť najviac!
titulka79
Niektoré záležitosti spojené s organizáciou svadby priamo súvisia s tým, čo ste už v priebehu prvých 2 mesiacov zarezervovali a vyriešili. Treba sa zamyslieť nad miestom svadobného fotenia, pripraviť zasadací poriadok do finálnej podoby a začať sa venovať aj tej najpríjemnejšej časti svadobných príprav pre nevestu. Isto viete, na čo myslíme, a ak nie, dočítate sa to v článku! Nech sa páči, toto treba mať na pamäti 7 až 9 mesiacov pred svadbou:


1. Veďte si záznamy!

Miesta, dátumy a dôležité osoby, ktoré ste si zarezervovali počas prvých dvoch mesiacov sú už isto súčasťou svadobného diára. A ak nie, tak šup tam s nimi! Prečo? Lebo po svadbe budete mať dokonalý prehľad o všetkom, čo sa týkalo svadby a svadobných výdavkov, a ak budete mať (len to nie!) nejaké nezrovnalosti, tak práve tieto podrobné zápisky vám pomôžu všetko vyriešiť. Nehovoriac o tom, že tesne pred svadbou si budete vedieť skontrolovať, či ste na niečo nezabudli. Obvykle je táto činnosť v réžii nevesty, no vedzte, že ak bude vedenie záznamov iniciatívou oboch, budete mať vo všetkom oveľa väčší poriadok. V súčasnosti dokonca existujú skvelé záznamníky a diáre priamo „ušité“ na organizáciu svadby, ktoré vás budú skvele navigovať a vašej svadbe nebude nič chýbať.


zaznamy


2. Vytvorte si zasadací poriadok

Kým v prvej časti svadobných príprav ste si spísali zoznam hostí, teraz je načase venovať sa zasadaciemu poriadku. Jeho spísanie vám uľahčí rozhodovanie o rozmiestnení stolov a stoličiek a taktiež môžete začať s prípravou menoviek či svadobnej tabule, ktorá bude slúžiť na orientáciu pre svadobných hostí. Treba sa vyhnúť chaosu za každých okolností. A keď si uvedomíte, koľko práce vám dá usadiť príbuzných a priateľov tak, aby boli všetci spokojní... Teraz isto uznáte, že so zasadacím poriadkom bude viac práce, ako ste si doteraz mysleli. Obetujte teda spoločné večery tejto užitočnej aktivite ;)


K téme by vás mohlo zaujímať:

Zasadací poriadok na svadobnej hostine

Pripravte si zoznam svadobčanovzasadaciporiadok


3. Choďte na obhliadku svadobných šiat

Ešte raz prízvukujem, obhliadku! Je ešte príliš skoro zarezervovať si svadobné šaty, pretože svadobné kolekcie prichádzajú a odchádzajú, menia sa a inovujú, ba dokonca aj váš vkus sa môže s odstupom času zmeniť. Vezmite so sebou mamku, sestry, kamarátky, nech všetky spolu prežívate tieto krásne momenty. Nechajte si poradiť odborníkmi, ale dajte aj na svoj vlastný úsudok – vy v šatách strávite celý deň a noc, musíte sa cítiť nielen krásne, ale aj komfortne. Prezerajte, obzerajte, urobte si akú-takú predstavu svadobných šiat a nechajte si ju uležať v hlave. Samozrejme, nezabudnite ani na možnosť dať si svadobné šaty ušiť. Objednajte si termín u krajčírky a prezraďte jej svoje vízie. Ona vám poradí a pokúsi sa na základe vašich i jej predstáv vytvoriť návrh svadobných šiat. Tak či onak, túto časť svadobných príprav si užite naplno. Ak však predsa len podľahnete, a svadobné šaty si zaobstaráte už teraz, nezabudnite, že je nevyhnutné udržať si líniu ;) 


K téme by vás mohlo zaujímať:

Svadobné šaty (Katalóg firiem)

Svadobné šaty 2017

Svadobné šaty 2018

Skúška svadobných šiatsvadobnesaty


4. Vyberte si farbu svadobnej výzdoby a kvety

Typ a tému svadby ste si už určili, je načase venovať sa detailom. Výber farby svadobnej výzdoby úzko súvisí s výberom kvetov a mnohých ďalších doplnkov, ako sú svietniky a sviečky, mašle na stoličkách, obrusy a štóly na stoloch a v neposlednom rade svadobná kytica nevesty a pierko ženícha. Každá svadobná sezóna prináša svoju farbu či farebnú kombináciu, ktorá je jej hitom. Vy sa však nemusíte riadiť tým, čo je IN, stačí sa riadiť srdiečkom a vlastným estetickým cítením. 


K téme by vás mohlo zaujímať:vyzdoba


5. Poobzerajte sa po šikovnom cukrárovi

Sledujte tvorbu miestnych cukrárov a cukrárokurčite využite služby tých najlepších . Skúste sa poradiť s kamarátkami, využite vlastné doterajšie skúsenosti. Informujte sa, koľko a aké druhy zákuskov a koláčikov vedia vytvoriť, za akú cenu, a kalkulujte. Najlepšie je osobné stretnutie, kde si vyjasníte všetky vaše požiadavky. Samozrejme, skôr ako k stretnutiu dôjde, popremýšľajte o tom, čo všetko by ste chceli na svadbe mať – nech máte aspoň základnú predstavu. Detaily, ako má vyzerať svadobná torta či zákusky si nechajte na neskôr. Avšak pre inšpiráciu vám predsa len ponúkneme zopár článkov. Nech sa vám už teraz zbiehajú slinky :)

K téme by vás mohlo zaujímať:


cukrar


6. Začnite premýšľať nad vzhľadom vašich svadobných oznámení a menoviek. 

Keď už máte zasadací poriadok, treba sa začať venovať navrhovaniu svadobných menoviek a s tým súvisiacich svadobných oznámení. Svadobné oznámenia o vás napovedia veľa, preto si na nich dajte záležať! Môžete sa rozhodnúť pre služby kreatívnych grafických štúdií, ktoré vám tieto tlačoviny vyšperkujú do najmenších detailov - presne podľa vami uvedených požiadaviek a predstáv. Ak však máte šikovné rúčky a nájde sa vás viac, nebojte sa vytvoriť handmade oznámenia aj menovky, z ktorých budete mať o to väčšiu radosť vďaka tomu, že do nich vložíte svoju lásku a úsilie. V každom prípade venujte pozornosť aj farebnému ladeniu s výzdobou či témou svadby, nech je všetko tip-top!


K téme by vás mohlo zaujímať:handmade_dominikapatrik

(Foto je zo svadby nevesty Dominiky, ktorú nájdete v článku tu.)


7. Svadobné noviny? Prečo nie!

V dnešnej dobe sú stále viac a viac populárnejšie a my presne vieme vďaka čomu! Je to preto, lebo vás ešte viac zblížia. Obaja sa vrátite do čias, kedy vaša láska vznikala a všetko bolo ešte takééé čerstvé a nevinné. Prvé rande, prvý bozk, prvé pozvanie na večeru, prvé... Jednoducho si pri pohári vínka môžete veselo zaspomínať a tvoriť váš príbeh lásky, ktorý môže byť súčasťou tejto milej spomienky pre hostí i vás. Vzletné titulky, články a stĺpčeky o vás a vašej ceste lásky, ktorá smerovala až do manželstva, a k tomu krásne fotky... Svadobné noviny určite zvážte, milí snúbenci ;)


svadobnenoviny_lucieajarko
(Aj Lucka+Jaroslav vydali svoje svadobné noviny. Celú ich svadbu si môžete pozrieť tu.)


8. Miesto svadobného fotenia

Máte vybranú lokalitu svadby a svadobnej hostiny, ku ktorej treba prispôsobiť aj miesto svadobného fotenia. Obzvlášť, ak bude portrétne fotenie súčasťou svadobného dňa. Preto vyberajte miesta, ktoré sú vášmu srdcu blízke, ktoré sa spájajú s nejakým významným míľnikom vo vašom vzťahu a majú pre vás symbolickú hodnotu. Zvážte tiež fotenie v iný deň, ako svadobný. Nebudete mať pocit, že ste časovo obmedzený. Vedzte, že profesionálny fotograf nebude mať problém fotiť kdekoľvek a v akomkoľvek počasí. Je dobré mať premyslených viacero miest, pre prípad horšieho počasia či nepredvídateľných okolností, no pravdou je, že profesionál dokáže z prostredia vyťažiť maximum, nech už ste kdekoľvek. Milujete hory? Máte svoje obľúbené miesto na neďalekej lúke? Prežili ste najkrajšie chvíle s partnerom pri šálke čaju v miestnej čajovni? Tak nech sú presne tieto miesta vašou prioritou pri výbere.

K tejto téme by vás mohlo zaujímať: 


miestosvadobnehofotenia
(Nádherné miesto, čo poviete? Záber vznikol  objektívom Erika Ďuriša na svadbe Nikoly a Róberta, celý článok o ich svadbe nájdete v článku tu.)


9. Nezabudnite na svadobné zvyky a tradície

Každá krajina má svoje zaužívané svadobné zvyky a tradície, ktoré sú jej pýchou. Aj Slovensko ich má niekoľko, ba dokonca každý región našej krásnej vlasti sa pýši niečím iným. Tým najtypickejším je tradičné čepčenie nevesty či rozbíjanie taniera. Ak ste sa rozhodli niektorý z nich zaradiť do programu svadby, kontaktujte príslušné folklórne súbory alebo sa obráťte na známych a priateľov, ktorí sa tejto činnosti venujú. Netreba však zabudnúť, že je v réžii starejšieho organizovať a dbať na plynulý priebeh týchto častí svadobného programu. Preto organizáciu svadobných zvykov a hier pokojne zverte do jeho rúk a vy sa tak môžete na svadbe nechať milo prekvapiť.

K tejto téme by vás mohlo zaujímať:


cepcenie
(Celý priebeh svadobného čepčenia nevesty Ivanky si môžete pozrieť tu.)

10. A nakoniec... Doprajte si trochu oddychu na wellness pobyte - zaslúžite si to! 

Áno, presne tak... Relax, pokoj, oddych – to sú synonymá, ktoré sa vám teraz isto vynorili v hlave. A presne takéto blažené "ničnerobenie" si právom zaslúžite, pretože máte vyriešených zase zopár svadobných záležitostí. Treba si zresetovať hlavu a pripraviť ju na ďalšie povinnosti týkajúce sa svadby. A možno vám práve pri dobrom oddychu skrsnú skvelé myšlienky, ktoré vám plánovanie svadby uľahčia. Preto nezabúdajte na bod č. 1 a zapisujte, poznámkujte! A potom si zase užívajte ten nerušený relax... 


wellness

Cítite tú úľavu? To preto, lebo máte ďalšiu kôpku záležitostí za sebou!Veľký svadobný plánovač, 1. časť:Foto:
Pixabay, Pinterest 
Katarína Mikulcová  | 5.9.2017, 09:00
Fashion blog
Drdoly sa nám páčia a v sychravom jesennom a zimnom počasí sú ideálnou voľbou pre každú nevestu (a nielen pre ňu). Vys ...
Jesenné a zimné nevesty sa už tešia na svoj veľký deň, preto máme pre ne pripravenú galériu tých najkrajších drdolov a ...
Blíži sa váš veľký deň a vy chcete, aby vaše vlasy žiarili zdravím a zdobil ich prirodzený objem? Predpokladáme, že pl ...
Svadobné fotoeditoriály
2. cena súťaže Tvár nevesta.sk s Mary Kay je perfektná! Praktické štetce predsa nesmú chýbať v žiadnej kozmetickej taš ...
Zase je tu! Súťaž Tvár nevesta.sk s Mary Kay určite priláka všetky dievčatá, dámy, no hlavne nevesty, ktoré túžia byť ...
Práve teraz vyhlasujeme už (pre nás neuveriteľný) 10. ROČNÍK súťaže, ktorá je takou našou malou SVADOBNOU MISS. Nie, N ...
Svadobný blog
Spoločne robia svet krajším nielen vďaka svojej láske, ale aj tým, že sa venujú zlepšovaniu životného prostredia. Lenk ...
Nikoleta a Sylvain sú vedci, ktorí sa stretli v inštitúte pre atómový výskum pre Európsku komisiu. Sylvain tu pracoval ...
Svadba bola podľa ich vlastných slov tým správnym životným krokom a zároveň ju aj s odstupom času vnímajú ako jeden z ...
Nevestin blog
Svadobný salón Valery sídli v krásnom slovenskom meste – Banskej Bystrici. Okrem svadobných šiat či pánskych oblekov t ...
Svadobné obrúčky symbolizujú spojenie dvoch sŕdc už niekoľko storočí. Pred vstupom do manželstva vás čaká ešte mnoho p ...
Vaša najlepšia kamarátka vám oznámila, že bude svadba? Wau! Gratulujeme! To znamená, že na vašom zozname úloh, ako hla ...
streda, 5. augusta 2020
meniny má Hortenzia

Prihlásenie

Meno
Heslo
 
Prihlás sa
Zabudol som heslo >>  
  • iconhttps://www.google.com/accounts/o8/id
  • iconhttps://graph.facebook.com/oauth
  • iconhttp://username.blogspot.com/
  • iconhttp://www.flickr.com/services/oauth

nevesta.sk - všetko, čo nevesta potrebuje, je teraz na webe ® je registrovaná ochranná známka • ISSN 1338-1245 • Copyright © 2008-2020 •
Prevádzkovateľ portálu: Marketing Web Management, s.r.o. Všetky práva vyhradené • Developed by ©WEBASE • Obsah portálu nevesta.sk je chránený autorským zákonom.
Prepis, šírenie, a/alebo ďalšie sprístupnenie obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchadzajúceho súhlasu zakázané • Všeobecné pravidlá portálu
Ako sa zúčastniť Foto dňa?Ako sa pridať na Handmade svadba?Ako sa pridať na Vizáž dňa?