Veronika Ostrihoňová & Matej "Sajfa" Cifra a ich svadobný deň

Túto dvojicu vám predstavovať naozaj nemusíme. Poznáte ich z médií a informáciu o tom, že sa pred pár mesiacmi vzali, ste už možno zachytili. My sme sa však o ich svadbe dozvedeli viac - v rozhovore s Veronikou sme sa pýtali, ako zvládli svadobné prípravy a ženích prezradil aj to, o akej žene vždy sníval. A vy už asi tušíte, že inak vždy vtipný a trochu sarkastický "Sajfa" sa pri zmienke o svojej láske trochu roztopí. Prečítajte si viac o svadbe Veroniky Ostrihoňovej a Mateja "Sajfu" Cifru a pozrite si fotografie z ich krásneho letného svadobného dňa.
veronika_sajfa_titulka
matej_sajfa_o_veronikephoto_620

Ste pár, ktorý snáď ani netreba predstavovať... Aké je to, prežívať vzťah tak trochu pod drobnohľadom verejnosti či médií? Zvykli ste si na to a pozornosť vám nevadila, alebo ste si, naopak, dávali záležať, aby sa niektoré veci ohľadom vášho vzťahu, zásnub či detaily plánovania svadby nedostali na verejnosť? 


Veronika: "Tým, čo robíme, je asi pochopiteľné, že sme trochu viac pod drobnohľadom. Ja sa skôr čudujem ľuďom zo “šoubiznisu,” ktorí to extrémne prežívajú. Keď si predsa vyberieš profesiu, vyberáš si s ňou to príjemné, a aj to menej príjemné. Skôr mi je niekedy ľúto tých čitateľov, ktorí museli toľko čítať napríklad o prípravách našej svadby. A mrzí ma, že si niekedy ľudia myslia, že to my voláme do bulváru, alebo prosíme, aby písali o tom či onom. Preto raz a navždy čestne prehlasujem – nie je to tak! :)"


film_19


Svadobný deň Veroniky & Mateja

Dátum svadby: 10.9.2016


Svadobná fotografka: Nastia Vesna

Svadobný kameraman: Happy Wedding Films

Miesto svadobného obradu: Chateau Herálec, Česká republika

Miesto svadobnej oslavy: Stan na nádvorí Chateau Herálec
Svadobné šaty a závoj nevesty: Boris Hanečka
Svadobný oblek ženícha: Boris Hanečka
Make-up a účes nevesty: Patrik “Suši” Veselý
Svadobné obrúčky: Jakub Jaroš
Svadobná torta: Prague city cake
Hudba na svadbe: DJ Karol – Funrádio, Starmania
Kvetinová výzdoba a kytica nevesty: Frézia Fleur
Svadobné tlačoviny: Graphite Studio sro
Svadobná cesta: Maledivy


photo_129


Tesne pred vašou “oficiálnou” svadbou ste mali obrad na úrade v Bratislave. Aj táto svadba bola iste veľmi príjemná udalosť... Mali ste zaujímavé šaty a styling, úplne odlišný od “premiérového” svadobného dňa... 

 
Veronika: "Tento sobáš bol vyslovene administratívna vec. Brali sme sa v Česku, a tak to bolo v rámci zákonných vecí najjednoduchšie riešenie. Boli tam len naši súrodenci, ani naši rodičia sa nezúčastnili. Obrad v Herálci bol len cirkevný. Tá “pravá” svadba pre nás bola práve tam - v Herálci, so všetkými, ktorých máme radi. Je ale pravda, že som si užila aj styling na civilný obrad  - kto má nakoniec príležitosť dať si dvojo svadobných šiat? (úsmev). Šaty na civilný obrad mi spravila veľmi talentovaná návrhárka Katka Vavrová. Boli skvelé a veľmi pohodlné. A veniec na hlave bol tiež jej výtvor. Bolo to zaujímavé, predtým by som si nebola povedala, že sa budem vydávať aj s takýmto folklórnym prvkom. A hľa, stalo sa! Niekomu sa to páčilo, niekomu možno nie, no ja som bola spokojná."

 
photo_183


Plánovanie svadby sa skladá z množsva čiastkových rozhodnutí – výber lokácie, svadobného fotografa, zostavenie zoznamu hostí, výber šiat a množstvo ďalších detailov. Podieľali ste sa na organizácii svadby obidvaja? Brali ste to ako zábavu alebo ako príťaž? Ako dlho ste vlastne svadbu pripravovali?

 
Veronika: "Tu musím vzdať jeden veľký hold – mojej kamarátke, a zároveň organizátorke našej svadby, Martine Grivnovej. Svadba so 130 ľuďmi, v Česku, v zásade dvojdňová, keďže ľudia aj prespávali – s tým by možno mala čo robiť aj celá agentúra. A naša Martina to zvládla celé sama. Od začiatku až po koniec. My sme boli taký poradný hlas.  Nechali sme veľa v jej rukách, zároveň ale s nami ona všetko konzultovala. Niekedy som jej už povedala nech vyberie ona, že mne  už sa nechce. Plánovala to intenzívne asi pol roka. Debaty začali prebiehať možno rok pred svadbou. Bez Martiny by sme s Matejom ostali pri civilnom obrade so siedmimi ľuďmi (smiech). Vďaka!!! A odporúčam ju komukoľvek. Všetko zvládne! Aj prezdobenie golfového vozíka, ktorý ma mal doviezť k oltáru, šesť minút pred obradom. Lebo šibnutá nevesta povedala, že sa jej nepáči."


photo_5


Ako vlastne padlo rozhodutie mať svadbu v Herálci? Čo bolo hlavným dôvodom pre jeho výber?

 
Veronika: "Tento zámok vlastnia naši známi, Slováci. Pozvali nás tam, a zhodou okoloností sme sa tam vybrali asi mesiac po našich zásnubách. Keď sme to tam videli, vedeli sme okamžite, že to je to miesto. Nie som typ, ktorý preberá tisíc možností. Páčilo sa nám tam, majitelia sú skvelí ľudia – tak nad čím váhať? A neoľutovali sme. Ešte aj počasie nám v ten deň vyšlo ako namaľované."


photo_247


photo_195


photo_320

Výber svadobných šiat... to je asi jedna z najkrajších “povinností”, ktoré nevesta pred svadbou rieši. Zvolili ste romantické šaty s krajkou, rovnako aj účes a make-up bol veľmi decentný.  Ženích mal oblečený frak... Kto vám radil s výberom a vzájomným zladením outfitov? Vidíme, že aj Matejovi družbovia sú oblečení rovnako. Mali ste na pozvánkach uvedený dress code?

 

Veronika: "Styling celej svadby mal na starosti môj skvelý kamarát, a zároveň výborný stylista, Andrej Kusalik. Spolu s Borisom Hanečkom vymysleli dizajn mojich svadobných šiat, fraky pre mužské osadenstvo, aj šaty pre moju sestru a mamu. Títo dvaja páni, spolu s Borisovou krajčírkou Zdenkou, sa poriadne namakali.  Vizáž mal na starosti úžasný Patrik “Suši” Veselý. Moja idea bola, nech to je elegantné, ľahké, jednoduché a hodiace sa do nádherného prostredia Chateau Herálec. Na pozvánkach bol uvedený vymyslený dresscode “svadobná elegancia.” Chceli sme, nech sa hostia hlavne cítia dobre."

 

photo_322

veronika

photo_246


Mali ste veľmi jemnú výzdobu, svietniky, ruže, všade sviečky... bola to vaša predstava, alebo ste sa nechali výzdobou prekvapiť?

 
Veronika: "Vo výzdobe sme nechali dosť voľné ruky štúdiu Frézia Fleur, ktoré sa o ňu staralo. Moje požiadavky boli len veľa, veľa sviečok, a kvetov. Farby doladili oni."

 
photo_118


photo_348

Ako ste si užili samotný svadobný obrad a potom aj oslavu? Čo bolo pre vás najkrajším momentom?

 

Veronika: "Každý mi hovoril, že ja ako nevesta si svadbu vôbec neužijem. Veľký omyl! Moji kamaráti Andrej a Suši, ktorí pomáhali so šatami a vizážou dokonca povedali, že som bola najpokojnejšia nevesta, akú kedy videli. A to už zažili zopár svadieb. Užívala som si deň predtým, piatok, keď som si ráno išla zabehať, napísala sľuby na obrad, a dala si “predsvadobnú” večeru s najbližšou rodinou. A samotná sobota ušla rýchlo  - no najkrajší moment asi bol, keď ma ocino priviedol k oltáru a odovzdal Matejovi. Na ten asi nikdy nezabudnem. To krásne prostredie, kopec ľudí, ktorých mám rada, fantastický kňaz, od ktorého som si vážila každé slovo, a muž, o ktorom viem, že je pre mňa ten najlepší. Nikdy som si svadbu neplánovala, nikdy som po nej ani nejako extra netúžila, no keby som si  ju mala vysnívať, bude presne taká, aká bola tá moja. Znie to ako klišé z telenovely, ale je to tak, čo narobím! (úsmev)"film_84


photo_341


photo_408


photo_524


photo_504


Ako sa vám pracovalo s fotografkou? Ako ste ju objavili, resp. prečo padla voľba práve na ňu? Kedy ste fotili svadobné portréty - pred alebo až po obrade?


Veronika: "Fotografka bola z Ukrajiny, odporučila nám ju naša organizátorka Martina. Páčila sa nám najmä pre to, že robí také “snové” fotografie. Jemné, romantické, nepreštylizované. Nemali sme žiadne predsvadobné fotenie, keďže som nechcela, aby ma Matej videl pred obradom, a tiež som chcela, aby fotky, ktoré máme, boli autentické, zo dňa svadby, nie niekde v štúdiu či záhrade “na nečisto.” Takže ich možno máme menej, no sú o to krajšie. Inak, pikoška  - na fotenie mňa a Mateja mala fotografka vyhradených 30 minút po obrade, pretože ja už som sa chcela ísť baviť medzi hostí. (smiech) Iba trpezlivá organizátorka Martina mi stále prízvukovala, aby som vydržala, že tie fotky budú stáť za to. A mala pravdu! Keby bolo na mne, zdrhnem sa baviť hneď po obrade, a fotky by boli tak z iPhone-u..."


 
photo_144


photo_163


photo_610


Čo si na tom druhom najviac ceníte a vážite? Čo na ňom obdivujete? 

Veronika: "Na Matejovi si vážim, že je starostlivý, mužný, no zároveň má v sebe stále kusisko dieťaťa. A to ma baví. Vie ma rozosmiať, vie sa postarať o mňa, aj o všetkých, ktorých má rád. A má obrovské srdce. Aj keď hundre, tak je to asi najláskavejší muž, akého poznám. Obdivujem ho za to, kam sa dopracoval vo svojej kariére, že vie filtrovať reakcie ľudí, kritikov, či nadriadených, ktoré sa mňa stále vedia dotknúť, a že sa nebojí skúšať nové veci. Napríklad teraz začal vloggovať- v 37ich rokoch a je skvelý! Celý je skvelý."
 
Matej: "Veronika je presne taká žena, akú som si vysníval ešte v detstve, keď som túžil po rozprávkovej bytosti. Veril som totiž, že raz bude po mojom boku princezná, ktorej vonkajší vzhľad a vnútorná hodnota zoberie všetkým dych.  Prirodzene krásna blondína, ktorá má pohlaď, ktorým keď vykukne z perín, tak sa roztápam... Strašne mi imponuje, že je prenikavo inteligentná, vie sa smiať (zvyčajne na mne, haha), je ambiciózna, vie nahlas povedať, čo si myslí, a dovolí mi pri nej byť chlapom, ktorý ma túžbu sa o ňu postarať a spraviť pre ňu čokoľvek, čo jej vidím na očiach. Je k sebe prísna a vyžaduje to isté aj od svojho okolia, čo napríklad mňa neuveriteľne posúva ďalej. Ak potrebujem poradiť, viem presne, na koho sa mám obrátiť. Mám to už overené niekoľkokrát a jej pripomienky k veciam mi vždy neuveriteľne pomohli. A ešte na záver - nech nezniem veľmi povrchne - ale moja manželka ma neskutočne fyzicky priťahuje! Je to najkrajšia žena na svete!!"


photo320

Ďakujeme za rozhovor a želáme vám veľa šťastia a nádherný spoločný život!

Eva Grznáriková | 13.1.2017, 13:00