Monika & Tomáš: Náš spoločný príbeh sa začal v Tatrách

Ako sa Monika a Tomáš našli? „Ja, Monika, čakajúca na toho pravého, nepúšťajúca sa do zbytočných vzťahov, a Tomáš, môj pravý opak, ktorý hľadal šťastie vo viacerých neúspešných vzťahoch,“ týmito slovami začína svoje rozprávanie sympatická nevesta, ktorú na Tomášovi vraj zaujal jeho úsmev a Tomáša zasa Monikine oči. Prvotné sympatie prerástli do pekného vzťahu, ktorý spečatili manželstvom v máji tohto roku. Nazrite spolu s nami do zákulisia svadby, ktorú zdokumentovali šikovní fotografi manželia Millerovci.
titulka

Láska z fotky

Zoznámili sa vďaka spolubývajúcim, ktorí v tom čase spolu randili, a pri otázke, či by sa našiel niekto voľný aj pre nich, im ukázali fotky toho druhého... A už to šlo. „Po dlhých mesiacoch vypisovania a dobýjania sa sme sa stretli prvýkrát, keď ma prekvapil po maturitách čakajúc pred mojou školou. Skoro som v ten deň skolabovala od toľkého stresu! :) Našťastie sa nikdy nevzdal, aj keď to so mnou nemal ľahké, za čo mu aj touto cestou ĎAKUJEM!“ teší sa z Tomášovej húževnatosti Monika.


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci


„ÁNO“ v nadmorskej výške 2229 m n. m.

Presne tak vysoko sa konali zásnuby, konkrétne na Jahňacom štíte v našich slovenských veľhorách – Vysokých Tatrách. „Druhé veľké prekvapenie mi prichystal na túre, keď na Jahňacom štíte pokľakol, vytiahol škatuľku a spýtal sa tú čarovnú otázku. To by som ale nebola ja, keby som tú romantiku nezrušila otázkou, či mu šibe. Ale keď som ten šok predýchala, tak som mu, samozrejme, povedala ÁNO,“ spomína na krásny moment Monika.


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadobný deň Moniky & Tomáša

Svadobný fotograf: ivana & peter miller photography


Dátum svadby: 5. 5. 2018
Miesto svadobného fotenia: Chata pri Zelenom plese, Vysoké Tatry
Miesto svadobného obradu: v altánku v parku pod správou TUKE, Herľany
Miesto svadobnej oslavy: v rovnakom areáli ako obrad, vo vedľajšej budove 
Svadobné šaty: Svadobný salón Oksana, Ukrajina
Svadobný oblek ženícha: šitý na mieru – Peter Venett s. r. o. 
Účes a mejkap nevesty: Beauty Expert, OC Galéria, Košice
Svadobné obrúčky: KAMEA design, Trenčín
Kytica nevesty a kvetinová výzdoba: Kama dizajn, Košice
Svadobná torta: TOP Torty, Michalovce
Kamera: Miroslav Jakab – Prixfilm weddings
DJ na svadbe: DJ APA, Ing. Tibor Egry
Svadobné tlačoviny: zabezpečené Kama dizajnom prostredníctvom vlastného grafika
Svadobná cesta: vysnená exotika plánovaná na december  Maledivy


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Dátum 5. máj 2018 

Manželia k nemu dospeli čírou náhodou... Tento a jeden neskorší termín v máji mali voľný na mieste, kde chceli mať Tomáš s Monikou svadbu. Nakoniec sa rozhodli pre ten skorší, čo sa neskôr ukázalo ako správna voľba. Prečo? „V ten druhý termín sme boli na svadbe mojej kamarátky a veľmi by ma mrzelo, keby som ja nemohla byť na jej svadbe a keby ona chýbala na tej mojej. S ohľadom na tieto udalosti to beriem ako osudový dátum. A povedzme si pravdu, tento dátum si človek ľahko zapamätá a nezabudne ani po 20 rokoch manželstva.“


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadobné šaty z Ukrajiny

Monika mala v predstavách svoje vysnívané šaty – raz boli úplne jednoduché, inokedy sa pohrávala s myšlienkou nechať si šaty ušiť podľa vlastných predstáv... Ale všetky predstavy mali niečo spoločné – aby bol výrazný detail inde ako vpredu. „Snívala som o šatách s odhaleným chrbtom. Samozrejme, trošku čipky alebo mašľa, a je to! Nakoniec som tie vysnívané kúpila a musím povedať, bola to láska na prvý pohľad,“ ozrejmuje nevesta, ktorá si šaty kúpila v Ukrajine. Týmto zároveň pobáda nevesty, ktoré majú salón blízko, nech sa tam idú určite pozrieť. Ona tam šla na odporúčanie kamarátky a dodnes je rada, že nedala na prvý dojem a prekonala obavy. 

Takto si spomína na prvý kontakt so svojimi „vysnívanými“: „Keď som otvorila dvere salóna a zahliadla ich na figuríne priamo oproti mne, tak radosť a očakávanie, či mi sadne veľkosť, vystriedala tú beznádej a zúfalstvo, ktoré som začala pociťovať mesiac pred svadbou ako nevesta, ktorá ešte stále nemá šaty. Poviem vám, to bola úľava!“ s úsmevom na perách poznamenáva Monika.


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci


Svadobní fotografi Ivka a Peťo Millerovci

Prečo práve Ivka a Peťo? „Lebo okrem toho, že nás očarila ich práca, sme sa s nimi cítili super a hlavne prirodzene. Keď sme boli fotiť predsvadobné fotky v Kroměříži (Česká republika, pozn. red.), večer som mala pocit, že sme boli s kamošmi na výlete, a bola som vďačná za super deň. Nebolo tomu inak ani po portrétnom fotení, ktoré sme absolvovali v Tatrách pri Zelenom plese,“ pochvaľujú si spoluprácu manželia. 

Keďže im na výbere fotografov veľmi záležalo, stretli sa s viacerými, ale aj keď sa im práca mnohých pozdávala, len pri Millerovcoch si povedali: Áno, toto je ono! „Len pri ich fotkách mi ukvapla slzička, lebo nie sú len kvalitné, ale majú aj dušu. Vedia zachytiť tie momenty, pri ktorých sa vám stiahne hrdlo a tisnú slzy do oka. Sú to profesionáli, ale čo je hlavnejšie, sú to milujúci ľudia, ktorí rozdávajú dobro aj naokolo. Robia svoju prácu s láskou a je to vidno. A nevšimli sme si to len my, ale ich prácu a prístup si chválili aj naši hostia. Keď nechcete len fotky, ale spomienky, pri ktorých tie krásne okamihy prežijete aj po dlhom čase, tak oni sú tí praví,“ s radosťou a vďakou v srdci poznamenávajú manželia.


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci


Stretnutie na lúke

„Prvý pohľad sa odohral už pred samotným obradom – len my dvaja a fotografi, sami na lúke. Bolo to krásne a nezabudnuteľné. Videla som v jeho pohľade hrdosť a radosť. Tešili sme sa jeden druhému a boli sme celí bez seba z toho, čo nasledovalo. O pár minút sa z nás mali stať manželia, nevedeli sme sa dočkať obradu a hostiny, všetkých členov rodiny a kamarátov,“ spomínajú na milé chvíle manželia a dodávajú, že „na samotný obrad si veľmi nespomíname. Pamätám si len moment, keď sme zápasili s obrúčkami a potom na vytúžený prvý manželský bozk.“


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Sukulenty vo výzdobe

Manželia si vybrali miesto, ktoré spĺňalo všetky kritériá vrátane ubytovania všetkých hostí v jednom areáli, možnosti mať obrad vonku a skvelého jedla. O výzdobu sa postaral šikovný tím KAMA dizajnu, pričom manželom veľmi pomohli, poradili, navrhli a prispôsobili všetky pripomienky podmienkam miestnosti a ich predstavám. „Kvety som si nevedela vybrať, tak sme len určili farby, približný odtieň, poprosili sme, aby tam bola aj nejaká pánska farba alebo aspoň nech to nepôsobí príliš sladko kvôli Tomášovi. Raz sme spomenuli, že sa nám páčia aj sukulenty a tiež prírodné materiály. Čo z týchto slov oni vyčarili, to nás ohúrilo. Čistý štýl, prírodný nádych, celkovo ladiaci a zapadajúci do prostredia. Rozprávková výzdoba!teší sa nevesta.


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Dvojitý plač od radosti

Krásne momenty sa prepletali celým svadobným dňom, no nevestu vraj najviac emočne „rozhodil“ príchod na obrad: „Cestou som sa dvakrát rozplakala od radosti! Mať (skoro) všetkých ľudí, ktorí sú pre nás dôležití, na jednom mieste, bolo neuveriteľné. Okrem obradu ďalšie TOP momenty boli aj gratulácie, keď máte možnosť každého vystískať. Kto ma pozná lepšie, vie, ako je pre mňa objatie dôležité. A keďže sme viacerých videli po dlhšej dobe prvýkrát, tak tie objatia som si užívala potom aj počas tanca, z ktorého mám pár fotiek ako spomienky.“ Počas obradu aj gratulácií manželom hralo sláčikové kvarteto, ktoré však v návale emócii vôbec nevnímali, až mali pocit, že ich zabudli zavolať. 


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter MillerovciSvadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci


Keď sú slová málo...

Dôležitou súčasťou svadobného dňa bol aj kameraman, vďaka ktorému si dokázali manželia dokonale užiť atmosféru, ktorú na svadbe navodilo sláčikové kvarteto. „Myslím si, že eufória, v ktorej sme boli, nám nejak nedovolila si zapamätať všetko krásne z toho dňa, a preto sme vďační, že sme sa nakoniec rozhodli mať zo svadby aj video, nielen fotky. S Mirom sa nám spolupracovalo vynikajúco, ani pri ňom sme nepociťovali stres a výsledok nás veľmi milo prekvapil. Je to šikovný človek, ktorý nám vytvoril videoklip zo svadby videný snáď už stokrát!  tešia sa manželia.

A ešte je tu jeden moment, ktorý v pamäti manželov zostal zakorenený ako ťažký, no zároveň krásny. Poďakovanie rodičom. „Spomínam si, ako som sa rozplakala po každej vete, keď sme texty na poďakovanie pripravovali... Naša vďaka sa nedá dostatočne vyjadriť, tak dúfame, že rodičia cítili aspoň kúsok našej vďaky z tých slov, ktoré odzneli.“


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci


Idylický život po svadbe

„Nezmenilo sa nič a zároveň veľa,“ tvrdí nevesta a dopĺňa: „Pribudol nám iba prsteň na ruke a zmenilo sa mi priezvisko, ale inak sa v našich životoch neudiali veľké zmeny. Bývali sme spolu už 2 roky pred svadbou a život pokračuje ďalej v starých zabehnutých šľapajach. No ten pocit, že k sebe patríte aj oficiálne, keď vás osloví pani manželka alebo pozeráte spolu na fotky a videá zo svadby a zrazu sa objavia už pomaly nepoznané motýle v bruchu... Keď zaznie v rádiu vaša pesnička pre novomanželský tanec a on vás vyzve do tanca, aj keď stojíte práve v kuchyni... je to čarovné!“ s úsmevom na perách nám približuje súčasnosť Monika.

„Avšak len vtedy, keď ten papier a obrad pre vás niečo znamená a neberiete to len tak. Nevnímate to ako zdrap papiera a udalosť, ktorá musí byť, lebo si to žiada okolie... Neľutujeme ani jeden cent, ani jednu sekundu plánovania a radi to prežívame znova a zas vďaka dokonalým fotkám a videu, ktoré sme si pozreli už mnohokrát!“ 


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadobné fotenie s pridanou hodnotou

Monika a Tomáš sa fotili na miestach, ku ktorým prechovávajú citový vzťah. „V Kroměříži sa začal môj príbeh, tu som sa narodila a po presťahovaní na Slovensko som sa sem vrátila až po dlhých rokoch práve s Tomášom. Keďže vie, že toto miesto je jedna z mojich srdcoviek, tak práve on ho navrhol a ja som, samozrejme, nemala námietky. A Tatry ako miesto pre portrétne fotenie boli jednoznačné. Tu začal oficiálne náš spoločný príbeh, tu som mu povedala to prvé áno, ktoré viedlo ku svadbe,“ vysvetľuje Monika.


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci


Autorov svadobných fotografií nájdete v katalógu firiem:

ivana & peter miller photography


Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Svadba: Monika a Tomáš, Foto: Ivana a Peter Millerovci

Monika a Tomáš, nech je vaše manželstvo znásobené láskou, šťastím, spokojnosťou a vzájomným porozumením!

Katarína Mikulcová  | 17.9.2018, 09:00