Denisa & Boris: Svadba v kruhu najmilovanejších v romantických Tatrách

Nevestu Denisku si možno mnohé z vás pamätajú z editoriálu časopisu Nevesta, kde v rozprávkovom prostredí Chateau Herálec pózovala v krásnych šatách od Jaroslavy Wurll Kocanovej. No a tento rok v máji sa z nej stala skutočná nevesta, ktorá svojmu Borisovi povedala „áno“ v prekrásnom prostredí Demänovskej doliny. Sme radi, že sa s nami podelila o krásne fotografie a prezradila nám aj príbeh, ktorý ich spojil. A ako vraví samotná nevesta, bol naozaj veľmi prozaický... So šťastným koncom.
titulka

Keď práca spája...

Deniska a Boris sú kolegovia z práce, takže mali veľmi dobrú príležitosť spoznať sa. „Robíme v jednej veľkej zahraničnej firme, v ktorej pracuje veľa ľudí v podobnom veku a relatívne často sa tam objaví aj niekto nový. To bol aj náš prípad. Ja som tam už pracovala niekoľko rokov, keď prišiel Boris. Všimla som si ho hneď, avšak dlho sme sa takpovediac iba obchádzali, lebo sme robili na jednom poschodí. Až neskôr sme sa dostali do kontaktu a postupne sme zisťovali, ako veľmi si rozumieme, až sme tomu nechceli veriť,“ spomína na prvý kontakt Denisa. 


Svadba: Denisa a Boris

„ÁNO“ pod zábleskami ohňostrojov

Sympatie prešli až do lásky, v ktorej nastal významný počin práve na Silvestra 2017... Obaja ho trávili u Deniskiných rodičov. Bol to pokojný rodinný večer s vidinou klasických polnočných ohňostrojov – nič špeciálne. „Keď tá chvíľa nastala, vyšli sme von na dvor – údajne, aby sme lepšie videli. Boli sme na tráve uprostred tmy, jediné záblesky svetla boli z ohňostrojov, samozrejme, všade bol hluk a zima. Obzerali sme sa zo strany na stranu a v jednom momente mi začal Boris vyznávať lásku dlhšie ako obvykle,“ pripomína si krásnu chvíľu Denisa. 

Keď pochopila, o čo ide, prepadla ju nervozita, pretože už tušila, že prichádza ten radostný moment, ktorý si obaja priali... Požiadal ma o ruku na tráve, na dvore mojich rodičov, kde som vyrastala, v teplákoch a v mraze... Bolo to čarovné a také prirodzené, ako by som to ani ja sama nevymyslela. Nádherné na tom bolo aj to, že som túto novinku mohla bezprostredne zdieľať s ľuďmi, ktorí sú môjmu srdcu najbližší, a tak sme všetci s radosťou privítali nový rok,“ s úsmevom na perách píše nevesta.


Svadba: Denisa a Boris


Svadobný deň Denisy Borisa

Svadobný fotograf a kamera: Soňa Sedlická - Inspired by Love
Dátum svadby: 4. 5. 2018
Miesto svadobného obradu, hostiny a fotenia: Hotel Tri Studničky, Demänovská dolina
Svadobné šaty: Svadobný salón Nicole, značka Pronovias
Svadobný oblek ženícha: Alain Delon Salon
Účes a mejkap nevesty: Lucia Hádeková 
Svadobné obrúčky: Bisaku
Kvetinová výzdoba a kytica nevesty: Jedna radosť – svadobná a eventová agentúra
Svadobná torta: Kolachella
Hudba na svadbe: playlist pripravený nevestou
Svadobné tlačoviny: Papierológia
Svadobná cesta: Miami – Key West – New York 


Svadba: Denisa a Boris


Májová svadba

„Zasnúbili sme sa 1. januára v tomto roku a vedeli sme, že na svadbu nechceme čakať dlho, proste sme chceli byť v dohľadnej dobe svoji. Chceli sme sa vyhnúť horúčavám, a tak nám bolo jasné, že to nebude letná svadba,” argumentujú manželia, ktorí nechceli čakať ani do jesene, takže začali hľadať termín ešte pred letom. Jar má totiž svoje čaro - príroda sa po zime prebúdza, všetko je zelené a jar pôsobí veľmi pozitívne a praje dobrému „štartu” nových začiatkov. A tak bolo načase nájsť dátum...

„Výsledok bol kompromisom medzi našimi rodinnými možnosťami, možnosťami hotela a matriky. Neboli to síce nejaké naše osudové čísla a vysnívaný dátum, avšak rýchlo sme si ho obľúbili. Musím sa priznať, že síce svadba 5. 5. (o deň neskôr) by bola termínovo lákavá, no keďže sme nemali až taký veľký predstih na vybavovanie, stavila som na piatok a spoliehala som sa na to, že viacerí „dodávatelia“ budú v piatok na rozdiel od soboty ešte voľní."


Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris


Maličká svadba s nádhernou výzdobou

Deniska a Boris mali maličkú svadbu - všetkých dokopy bolo len 13. Rozhodnutie vyplynulo z toho, že radšej chceli stráviť s najbližšími niekoľko dní spolu v krásnej prírode, ako urobiť zo svadby podujatie pre väčšiu skupinku, ale v kratšom trvaní. „Aj väčšie svadby sú nádherné, avšak mne veľmi záležalo na tom, aby to bolo o tej najbližšej rodine, aby sme sa im aspoň nejakým spôsobom odvďačili za všetko, čo pre nás robia, a aby sme to všetci prežili bez stresov, jednoducho, aby tam bol na všetko čas.”

Čo sa týka výzdoby, aj napriek malému počtu hostí, si na nej dala nevesta záležať. „Chcela som, aby bola krásna a aby sa všetci cítili slávnostne. Trvala som na tom, nech je zachovaný charakter prostredia, aby to teda bolo prírodné a súčasne elegantné. Výzdoba pozostávala z kvetov, zelene, konárikov, sviečok... Kvietky boli biele, jemne ružové až koralové. Prevažoval iskerník, doplnený tulipánmi a kvetmi, ktoré bohužiaľ neviem pomenovať. Svadobná klasika v podobe chiavari stoličiek a slavobrány z bieleho šifónu. Mojím zámerom bola slávnostná výzdoba vhodná pre malú svadbu, vkusná a romantická zároveň,” ozrejmuje nevesta. A veru, podarilo sa!


Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris
Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris


Tanec s milovanou

Pre Borisa bol okrem samotného obradu krásny aj moment, keď mali príhovory obaja otcovia, ba dokonca aj on mal pripravený príhovor (čo vraj nikto nečakal) a takpovediac verejný sľub. „Veľmi dobre na nás pôsobilo to, že je celá rodina pokope a môžeme sa v pokoji porozprávať pri skvelom jedle, v úžasnom prostredí a pri takej výnimočnej príležitosti. Do pamäti sa mi taktiež vryl moment, keď sme s Deniskou po tom, ako všetci išli spať, sami tancovali na naše obľúbené pesničky a hodnotili náš svadobný deň. Bolo to krásne ukončenie celého dňa,“ spomína ženích.   Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris

Spomienky na fotenie s nevesta.sk

„Musím povedať, že fotenie pre nevesta.sk bol zážitok, na ktorý dodnes veľmi rada spomínam. Bola to veľmi príjemná partia ľudí, z môjho pohľadu pohodový deň, ktorý sme si vychutnávali v nádherných priestoroch. Všetko bolo veľmi estetické - od zariadenia, inštalácií, cez mejkap, vlasy, a tie šaty... Tie ma úplne dostali. Už dávnejšie som obdivovala diela Jaroslavy Wurll Kocanovej na diaľku a v ten deň som ich mala niekoľko kusov na sebe. No a ten výsledok nakoniec... absolútna spokojnosť,” s úsmevom spomína Deniska, ktorá si vtedy povedala, že ak aj jej reálne svadobné fotografie budú také pekné, jemné a prirodzené, bude veľmi šťastná. 


Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris

Toto sú ony!

Keď už teda aj v reálnom živote nastal čas výberu šiat, Deniska si automaticky všímala šaty, ktoré mali na sebe čipku ako tie z nevesta.sk... „Čipka v dekolte, na rukávoch alebo sukni... Nevyskúšala som síce veľa šiat, ale boli štýlovo podobné. Keďže sme vedeli, že svadba bude maličká, nechcela som veľkú sukňu, skôr splývavú. Všetky šaty boli pekné, avšak ani v jedných som sa necítila ako ja... Uvedomila som si, že predvádzať alebo fotiť šaty je úplne iné, ako si vyberať tie svoje, zrazu som bola oveľa citlivejšia na to, čo ladí so mnou ako s osobou, ako sa vnímam a ako chcem vo svoj svadobný deň vyzerať. A nakoniec som si vybrala prvé, pri ktorých prišiel pocit, že to je ono, toto som ja, a prekvapivo boli úplne iné, ako tie, ktoré som fotila do časopisu Nevesta, napriek tomu, že sa mi veľmi, naozaj veľmi páčili,” pripomína si príjemné momenty zo skúšky šiat. Tie jej boli hladké, úzke, bez výstrihu, len s jemnou dekoráciou na chrbte a dlhou vlečkou. Našla ich v druhom salóne, v ktorom sa ocitla iba náhodou a už ďalej ani nehľadala.


Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris


Svadobný obrad za cupotu dažďa

Samotný obrad bol už tak trošku úspechom, lebo pôvodne sa mal odohrať vonku, pri potoku, pod stromami, na tráve, avšak príroda ukázala, kto je tu pán, a začalo pršať presne „načas“. Nakoniec sa teda obrad konal vo vnútri. „Bol veľmi pekný, síce netrval dlho, ale odznelo všetko, čo odznieť malo, myslím, že sme si ho užili. Ja osobne som prežívala najväčší nával emócií pred obradom a po obrade, počas neho sa mi darilo koncentrovať na slová oddávajúceho, prežili sme ho s úsmevom na tvárach a s radosťou, že sa deje to, čo sa deje,“ píše nevesta.

Aj ženích sa pridáva a tvrdí, že aj napriek menšiemu časovému sklzu a počasiu, ktoré si robilo, čo chcelo, bol obrad krásny. „Moment, keď som uvidel svoju Denisku po prvýkrát vo svadobných šatách, ako ju jej otec pomaly ku mne vedie a odovzdáva mi ju, bol pre mňa silný, keďže som si uvedomil, že mi odovzdáva nie „len“ svoju dcéru, ale ukazuje aj veľkú dôveru, ktorú vo mňa a náš vzťah má. Bolo to veľmi symbolické. Deniska bola taká krásna, že som jej to hneď musel povedať,“ spomína na krásne momenty šťastný Boris.


Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris


Žiadna strojenosť

„Fotili sme vonku po daždi, bolo sviežo, a to nám padlo dobre,“ spomína na fotenie nevesta a ďalej pokračuje: „Fotografka dokázala navodiť naozaj príjemnú atmosféru. Vopred sme vedeli, že nechceme nič strojené, žiadne klasické pózy, ale prirodzené zábery. Keď sa tak zamyslím, k celkovej atmosfére asi prispelo aj uvoľnenie a radosť, keďže sme sa fotili bezprostredne po obrade – takže fotky sú mimoriadne autentické.“


Svadba: Denisa a Boris

Svadba: Denisa a Boris


Chvíle plné lásky

Keď mala už vychystaná nevesta Deniska pár sekúnd pred obradom iba sama pre seba, premietla si v hlave zopár momentov z minulosti – ako si s Borisom začali jeden druhého všímať a netušili, že to dopadne takto... „Následne som si uvedomila, kde sme dnes, a čo sa práve má stať. Samozrejme, emočne ma to premohlo a musela som sebe samej dohovárať, aby som si udržala pekný mejkap a dala sa „dokopy“. Okrem toho sa mi vryli do pamäte gratulácie po obrade, ktoré boli tiež veľmi emotívne a určite príhovor môjho, v tom momente už manžela, pri svadobnom stole,“ s úsmevom si pripomína pekné momenty nevesta.


Svadba: Denisa a Boris

Sme šťastní

„Žijeme prakticky rovnakým životom, avšak vedomie, že už tvoríme jednotu a naše rodiny sa rozrástli, je veľmi príjemné. Je peknou zmenou hovoriť o sebe ako o manželovi alebo manželke, avšak myslím, že my sme sa ako manželia cítili už pred svadbou. Vedeli sme, že toto je ono, takýto je pocit mať šťastný vzťah a alternatívu, že by sme neboli spolu, sme si rovnako predtým ani potom vôbec nepripúšťali,” tešia sa manželia.


Svadba: Denisa a Boris


Deniska a Boris, na spoločnej ceste životom vám prajeme veľa šťastných a láskou naplnených dní!


Katarína Mikulcová | 10.10.2018, 12:00