Nemôžete byť pravý zlatník a šperkár, pokiaľ nemáte ruky ponorené do zlatého prachu...

V dnešnej globálnej dobe nie je nič výnimočné, ak si na Slovensku obúvame španielské sandále, varíme čínsku ryžu a pijeme chillske víno. Navštevujeme vietnamské bistro, indickú reštauráciu, jazdíme na britských Jaguároch, francúzskych Renaultoch. Nič neobvyklé. Bolo to tak vždy. Obchodníci k nám od nepamäti vozili exotické zvieratá, látky, korenie, šperky a iné nevídané prekvapenia. Nakoniec, aj zemiaky k nám docestovali. Ľudia mali a majú záujem o svetové produkty. Je našou prirodzenou vlastnosťou vyhľadávať to najlepšie, to najkrajšie, to najpraktickejšie.
panaks_titulka

Aj obchod so šperkami je dnes globálny a predsa šperkárstvo nestratilo nič zo svojej podstaty a jedinečnosti šíriť krásu a vytvárať dobro. Tak ako v iných druhoch tovaru, aj v našom remesle existuje výmena zručností a talentov. Aj u nás platí, že hľadáme a prinášame to najlepšie a najvýhodnejšie pre svojich klientov. 


Môžete byť predajca diamantových šperkov, ale asi každému je jasné, že nechodíte do Afriky dolovať diamanty. Je tiež jasné, že si ich ani doma nebrúsite. Môžete ich len pre zákazníka objavovať, môžete o nich písať, hovoriť a predávať ich. Všetkým je zrozumiteľné, že musíte o nich veľa vedieť. To isté robí aj dnešný zlatník. Môžete vedieť všetko o zlate, cestovať na svetové výstavy, na burzy zlata a môžete ho predávať ako investíciu. Môžete hľadať vo svete nádherné šperky. Ale ak skončite v tomto bode, ostávate “len” obchodníkom so šperkami. Možno výnimočným, možno úspešným. Avšak nemôžete byť “pravý zlatník a šperkár”, pokiaľ nemáte ruky ponorené do zlatého prachu. Ak nemáte remeslo a necítite, ako sa vám zlato mení pod rukami na nádheru. Až potom viete lepšie oceniť konkurenciu a lepšie a múdro vysvetliť cenu ponúkaných zlatých skvostov.
 

panaks_logo_pre_krasne_momenty
Ak ste obchodník so zlatými šperkami, neznamená to nutne, že ich aj vyrábate. Záujem o zlato môžeme mať z rôznych dôvodov. Avšak ak máte na trhu rodinnú firmu akou je firma PANAK'S, v ktorej dnes pracuje tretia generácia zlatníkov, máte istotu, že stojíte zoči voči príbehu, v ktorom je napísaná istota zvládnutého remesla, korektnej a kreatívnej ponuky a teda, že tu vôbec neide len o náhodné očarenie drahým kovom. Isto iste máte dočinenia s vážnym profesionálnym teamom s vlastnou víziou slovenského zlatníctva v globálnom svete a zanietených znalcov odvetviae12_beauty_storyupr
(Foto: Lukáš Kimlička pre časopis Eva)
Foto v článku: Panaks
Panak's | 5.2.2020, 10:00