Blog > Svadobný blog > Reálne svadby > Mimi & Fabrizio: Svadba na Bali
|

Mimi & Fabrizio: Svadba na Bali

Mimi je Slovenka, ktorá precestovala veľký kus sveta a nakoniec "zakotvila" na Bali. Ako sama vraví - na najkrajšom mieste na Zemi. "Prvýkrát som sem prišla ako väčšina ľudí - na dovolenku. Bali je magické. Hovorí sa, že si ľudí vyberá a mňa si teda rozhodne vybralo. Svojou energiou, klímou a kultúrou je pre mňa momentálne najideálnejším miestom," nadšene priznáva Mimi, ktorá na Bali začala podnikať a neskôr… Neskôr stretla toho pravého!
titulka_mimi

Mnohé z vás Mimi isto poznajú aj vďaka stránke Healthy Factory - vaša továrnička zdravia, kde zdieľa zdravý životný štýl a skvelé recepty. O živote na Bali, o Bali Dream Home, o Fabriziovi, a, samozrejme, o svadbe nám Mimi všetko podrobne porozprávala. Tak, milé budúce nevesty, čítajte a nechajte sa inšpirovať! Možno je svadba v exotike to pravé "orechové" práve pre vás...


…o Bali Dream Home

Mimi a jej kamarátka Katka neustále premýšľali, čo by na Bali robili, keby sem prišli žiť. Katke ako prvej skrskla myšlienka ponúkať ubytovanie pre turistov. "Vraveli sme si, že toto nám predsa musí vyjsť, veď Bali je destinácia, kam turisti cestujú počas celého roka. A tak sme s necelými tridsiatimi kilogramami batožiny, nasporenými peniažkami a ideou, čo chceme robiť, vybrali s Katkou žiť náš vysnívaný ostrovný život," s úsmevom spomína Mimi. 

Dnes je Bali Dream Home úspešný projekt vyhľadávaný mnohými Slovákmi, no majú aj veľa zahraničných návštevníkov. Slováci však majú menší strach cestovať, keď vedia, že tu na nich čakajú krajanky. 

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)Svadobný deň Mimi & Fabrizia

Dátum svadby:  8. 5. 2016

Svadobní fotografi: Juraj Sedlák, Federico Vano, Sharon Angelina
Kamera: Yanto a jeho team 
Miesto predsvadobného fotenia: Pandawa Beach, Bali, Indonézia
Miesto svadobného fotenia: Villa Shalimar na Pantai Seseh, pláž na Pantai Seseh,  Canggu, Bali
Miesto svadobného obradu: pláž Pantai Seseh, Bali
Miesto svadobnej oslavy: Villa Shalimar, Pantai Seseh, Canggu, Bali
Svadobné šaty: Vintage Treasure, Bali
Svadobný oblek ženícha: Zara 
Účes nevesty: Martina Černá
Mejkap nevesty: Aneta Nyariová
Svadobná torta: Coffe & Oven, Canggu – autentická česká pekáreň
Hudobná skupina na svadbe: skupina IKA & THE SOULBROTHERS
Svadobná agentúra, kvetinová výzdoba a kytica nevesty:  Bali Villas Lifestyle Weddings and Events

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

…ako som našla môjho Fabrizia

Fabrizio žije na Bali už 6 rokov. S Mimi sa spoznali na otvorení jednej z jeho reštaurácií, Katka ho však poznala už dlhšie. "Keď som ho zbadala, spýtala som sa Katky: Kto je ten fešák? Prečo si mi ho neukázala skôr? Potom sme sa spolu s Fabrim zarozprávali, ale čísla sme si nevymenili. Napísal mi však správu na instagrame. A potom to už išlo… Taká tá klasika, ale pekná klasika. Začali sme si písať, stretávať sa a už sme sa nikdy neodlúčili. Že je to ten pravý som zistila pri prvom bozku," pripomína si romantické momenty Mimi.

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

…o zásnubách v lietadle

Prebehli úplne nečakane, niekde medzi Dohou a Rímom. Mimi bola zničená z predchádzajúceho letu z Bali do Doha a čakaním na prestup, oblečená v teplákoch, bez mejkapu a s kruhmi pod očami po celonočnom lete… "S poloopuchnutými očami zrazu pozerám, čo to ten môj frajer stvára. On si kľakol do uličky lietadla s prsteňom v ruke a spýtal sa, či si ho vezmem za muža. Ja som bola taká šokovaná, že naši spolucestujúci mali z toho asi väčší zážitok. Kým som to všetko vstrebala, tak už pri nás stáli letušky so šampanským a dezertom. Všetci tlieskali a fotili si nás." 

Fabrizio sa dokonca naučil ako vypýtať Mimi od jej rodičov po slovensky. Aj o polnoci vysype z rukáva: "Môžem si vziať za ženu vašu dcéru?"

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

…o trojmesačných svadobných prípravách

Svadbu chystala Mimi s pomocou svadobnej agentúry. Sama vraví, že aj napriek tomu, že na Bali žije už dlhšie, v deň "D" treba mať tretiu osobu, ktorá všetko koordinuje. "Ja som vyberala všetky detaily, odkonzultovala som ich s manželom, ten ich odsúhlasil a svadobná agentka to zariadila. Príprava svadby nám trvala 3 mesiace," ozrejmuje nevesta a prízvukuje, že hlavnou prioritou bolo mať pri sebe rodinu. Čo sa týka samotného obradu, Mimi a Fabrizio chceli svadbu na pláži. 

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

Svadobné šaty od návrhárok z Indonézie

Mimi sa rozhodne nechcela vydávať v tortových šatách, a preto sa rozhodla pre šaty na mieru. Okrem iného si túžila svadobné šaty ponechať. "Ako dieťa som sa rada obliekala do svadobných šiat mojej maminy a doteraz na to spomínam. Možno to raz bude robiť aj moja dcéra či vnučka," nostalgicky naznačuje Mimi, ktorá svoje vysnívané šaty pripravovala spolu s dvomi návrhárkami z Indonézie, žijúcimi na Bali. Skladali sa z dvoch častí - z body (akoby plaviek) a sukne. "Chceli sme niečo plážové, surfistické, ľahké, letné, decentné a zároveň sexi."

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)
Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

…o svadobčanoch z celého sveta

Samotná svadba trvala iba jeden deň, no veľa hostí to poňalo ako dovolenku a zostali na 2 až 3 týždne. "Tá rôznorodosť svadobčanov bola krásna. Spolu ich bolo 130 a pochádzali z trinástich rôznych krajín: zo Slovenska, Talianska, Čiech, Rakúska, Španielska, Francúzska, Thajska, Indonézie, Japonska, Mexika, USA (Hawaii), Austrálie a Iránu," poznamenáva Mimi.

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Handmade "vecičky"

"Mali sme ich viacero. Počnúc svietnikmi, menovkami, ktoré som navrhla a vyrábala sama, cez držiaky na menovky - mušle, ktoré sme narezávali len tri dni pred svadbou. Najkrajšie však boli vyrábané prekvapenia pre hostí - slovenské medovníčky. Okrem nich dostal každý hosť malé vrecúško s morskou soľou so žiadosťou "Enjoy salty life with us" (Užite si slaný život spolu s nami).

Možno sa pýtate, prečo slaný život? "Slaný preto, lebo žijeme pri oceáne, kde je slaná voda a slaný vzduch. Morská soľ pochádzala z oceánu, pri ktorom žijeme," vysvetľuje Mimi.

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)


Svadobné kvety: hortenzie

Tieto kvety neboli prvou voľbou, prvotný plán boli biele ruže v kombinácii so zelenou. Biele ruže však na Bali nerastú, a preto je ich cena ako kvetov zo zahraničia extrémne vysoká. Mimi spomína: "Uprednostnili sme teda lokálne kvety - hortenzie. Je to jeden z najtypickejších kvetov na Bali a pritom taký krásny. Čo moje rozhodnutie ešte viac utvrdilo, bola práve ich modrá farba. Vtedy mi to celé začalo dávať zmysel - boli modré ako oceán."

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

...o vtipných jazykových peripetiách

"Fabrizio zistil, že používame slovíčko "ÁNO", ktoré v taliančine znamená zadok. Veľa sme sa nasmiali... Vraj nech to nehovorím pred jeho otcom, keď sme ho šli prvýkrát navštíviť, aby si nemyslel, že ho posielam do... Veď viete kam," so smiechom spomína Mimi. 

Nakoniec však snúbenci použili slovenské "ÁNO" na svadbe a nie len to... "Celý obrad síce prebiehal v angličtine, no svadobný sľub sme si povedali v 4 jazykoch: "I do" po anglicky, "áno" po slovensky, "sí" po taliansky a "ya" po indonézsky."

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

V hlavnej úlohe: svadobní fotografi

Mimi vysvetľuje: "Fotil nás dobrý kamarát Juraj Sedlák, ktorý žije na Bali. Je to skvelý dokumentárny fotograf. Myslím si, že aj vďaka tomu majú naše fotografie príbeh. Predsvadobné fotografie nám spravil fotograf Federico Vano a niekoľko portrétnych fotografií Sharon Angelina, známa indonézska fotografka."

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba na Bali so slovenskými zvykmi

Nebola to úplne tradičná slovenská svadba, ale Fabrizio sa nebránil slovenským zvykom, dokonca sa mu veľmi páčili. Taliani totiž nemajú také svadobné tradície ako Slováci. Nechýbalo rozbíjanie taniera, pila sa domáca pálenka, tancoval sa slovenský redový tanec. Mimi podotýka, že dokonca hrala aj slovenská ľudová hudba, ako sa na poriadnej veselici patrí.

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

…o svadobnom menu

Jedlo bolo podľa Mimi najnáročnejšou časťou svadobných príprav. "Mali sme dve ochutnávky. Nakoniec sme sa rozhodli pre bufetové stoly, aby si každý mohol nájsť to svoje. S manželom síce nie sme vegetariáni, ale mäso jeme iba zriedkakedy. Čo sa týka zákuskov a koláčov, aj tie boli tradičné slovenské." Bola to teda ozajstná slovensko-balijská svadba... 

"Asi najväčším prekvapením boli tradičné moravské svadobné koláčiky, ktorých sa hostia nevedeli dojesť. Celá svadba bola v znamení oceánu, pláže a ostrovného života, ktorý my nazývame "salty life". A keďže sme "salty manželia", nesmeli chýbať ani koláčiky "eclairs" - so slaným karamelom," vysvetľuje nevesta.

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

…o Hriešnom tanci bez "zvedačky"

Mimi a Fabrizio si svadobný tanec trénovali iba deň pred svadbou na malej teraske. "Bolo to také vtipné a pri tom všetkom nás pozoroval môj ocino a usmieval sa popod fúzy. Odtancovali sme roztomilý Hriešny tanec, ale bez legendárnej "zvedačky". Tú sme nestihli natrénovať a bolo by to aj celkom riskantné vo svadobných šatách," ozrejmuje Mimi.

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

…o posvadobných pocitoch

"Stále mám z toho všetkého zimomriavky, sú to nádherné spomienky. Tento deň mám uložený v skupine "najkrajšie dni môjho života". Svadba je niečo, čo sa zapísalo hlboko do môjho srdca aj pamäte. V tejto skupine mám však aj dni, ktoré svadbe predchádzali. Možno to neboli nazdobené dni, no po emocionálnej stránke boli rovnako silné," teší sa Mimi.

Svadba: Mimi a Fabrizio (Bali)

Svadobné inšpirácie od Mimi pre slovenské nevesty, ktoré chcú mať svadbu na Bali:

1. Tento deň je o vás, vy a váš nastávajúci ste stredom vesmíru. Nenechajte si tento moment pokaziť nikým a ničím.
2. Je vhodné prísť na Bali v predstihu, aby ste videli, čo vás čaká a vybrali si lokáciu. Miesto pre veľkú hostinu musí byť objednané vopred.
3. Svadobné agentúry mávajú zbytočne predražené ponuky, ale pokiaľ si vyberiete napr. výzdobu z lokálnych kvetov, ušetríte polovicu výdavkov.
4. Malé svadobné obrady sa dajú zakúpiť ako balíček aj s legalizáciou celého sobáša.
5. V Indonézii je prípustný iba cirkevný sobáš snúbencov rovnakého vierovyznania. 
6. Za obrad na verejnom priestranstve sa platí poplatok obci, tzv. banjar. Ten je rôzny a závisí od lokality, počtu hostí a môže sa vyšplhať až na niekoľko stoviek eur.
7. Ak chcete záhradnú svadbu či svadbu na pláži, nebojte sa vymeniť vysoké opätky za nízke. Pohodlná obuv je základ!

Svadba: Mimi a Fabrizio, Bali

Mimi a Fabrizio, nech je váš spoločný manželský život dokonale "salty" a šťastný zároveň!

Katarína Mikulcová | 21.10.2016, 13:30
Fashion blog
Drdoly sa nám páčia a v sychravom jesennom a zimnom počasí sú ideálnou voľbou pre každú nevestu (a nielen pre ňu). Vys ...
Jesenné a zimné nevesty sa už tešia na svoj veľký deň, preto máme pre ne pripravenú galériu tých najkrajších drdolov a ...
Blíži sa váš veľký deň a vy chcete, aby vaše vlasy žiarili zdravím a zdobil ich prirodzený objem? Predpokladáme, že pl ...
Svadobné fotoeditoriály
2. cena súťaže Tvár nevesta.sk s Mary Kay je perfektná! Praktické štetce predsa nesmú chýbať v žiadnej kozmetickej taš ...
Zase je tu! Súťaž Tvár nevesta.sk s Mary Kay určite priláka všetky dievčatá, dámy, no hlavne nevesty, ktoré túžia byť ...
Práve teraz vyhlasujeme už (pre nás neuveriteľný) 10. ROČNÍK súťaže, ktorá je takou našou malou SVADOBNOU MISS. Nie, N ...
Svadobný blog
Spoločne robia svet krajším nielen vďaka svojej láske, ale aj tým, že sa venujú zlepšovaniu životného prostredia. Lenk ...
Nikoleta a Sylvain sú vedci, ktorí sa stretli v inštitúte pre atómový výskum pre Európsku komisiu. Sylvain tu pracoval ...
Svadba bola podľa ich vlastných slov tým správnym životným krokom a zároveň ju aj s odstupom času vnímajú ako jeden z ...
Nevestin blog
Svadobný salón Valery sídli v krásnom slovenskom meste – Banskej Bystrici. Okrem svadobných šiat či pánskych oblekov t ...
Svadobné obrúčky symbolizujú spojenie dvoch sŕdc už niekoľko storočí. Pred vstupom do manželstva vás čaká ešte mnoho p ...
Vaša najlepšia kamarátka vám oznámila, že bude svadba? Wau! Gratulujeme! To znamená, že na vašom zozname úloh, ako hla ...
nedeľa, 5. decembra 2021
meniny má Oto

Prihlásenie

Meno
Heslo
 
Prihlás sa
Zabudol som heslo >>  
  • iconhttps://www.google.com/accounts/o8/id
  • iconhttps://graph.facebook.com/oauth
  • iconhttp://username.blogspot.com/
  • iconhttp://www.flickr.com/services/oauth

nevesta.sk - všetko, čo nevesta potrebuje, je teraz na webe ® je registrovaná ochranná známka • ISSN 1338-1245 • Copyright © 2008-2021 •
Prevádzkovateľ portálu: Marketing Web Management, s.r.o. Všetky práva vyhradené • Developed by ©WEBASE • Obsah portálu nevesta.sk je chránený autorským zákonom.
Prepis, šírenie, a/alebo ďalšie sprístupnenie obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchadzajúceho súhlasu zakázané • Všeobecné pravidlá portálu
Ako sa zúčastniť Foto dňa?Ako sa pridať na Handmade svadba?Ako sa pridať na Vizáž dňa?